Fujitsu prezentuje platformę Blockchain dla sprzedawców detalicznych

czerwiec 07, 2018 458 0

6 czerwca 2018 r. Japoński gigant branży informatycznej Fujitsu ogłosił wprowadzenie chmury opartej na chmurze Fujitsu Intelligent Society Solution Blockchain Asset Service.

Za pośrednictwem oficjalnego komunikatu firma ujawniła plany wykorzystania technologii blockchain w sektorach detalicznych - takich jak punkty cyfrowe, znaczki i kupony - skierowane na strony turystyczne, rynki i centra handlowe.

Korzystając z usługi, klienci będą mogli zbierać cyfrowe znaczki skanując kody QR w wyznaczonych miejscach i wymieniać je na korzyści i kupony w wybranych sklepach lub punktach sprzedaży detalicznej.

Zebrane informacje i dane o użytkowaniu będą zapisywane na hybrydowym blockchainie Fujitsu. Dodatkowo będzie on powiązany z informacjami o użytkowniku do wykorzystania w powiązanej analizie.

Celem Fujitsu jest łączenie promocji i wydarzeń zakupowych z platformą blockchain, co z kolei zwiększa zainteresowanie klientów markami partnerskimi.

Ogłoszenie:

Jednocześnie mogą również skuteczniej ustalać strategie rewitalizacji regionalnej, w oparciu o wzorce aktywności użytkowników widziane w wynikach analizy, oraz na temat takich czynników, jak wykorzystanie kuponów i innych korzyści.


Usługa zadebiutuje na targach Interop Tokyo 2018, 13 czerwca.

Detaliści, którzy skorzystają z platformy, będą mogli wdrożyć usługę "łączenia" różnych wydarzeń i promocji oraz rejestrować dystrybucję cyfrowych znaczków lub kuponów. Z drugiej strony klienci będą używać interfejsu API na smartfony do łączenia się z wybranymi przez siebie promocjami.

Fujitsu dodał, że usługa ma na celu zapewnienie klientom bezpiecznego i łatwego dostępu do platformy, niezależnie od ich znajomości systemów blockchain.

Kompilowanie danych użytkownika za pomocą informacji transakcyjnych

Jak stwierdzono w ogłoszeniu, klienci detaliczni będą mogli śledzić zachowania użytkowników za pomocą połączonych informacji cyfrowych. Natomiast tradycyjne systemy identyfikują użytkowników w oparciu o płeć i wiek, co nie zapewnia wystarczających danych, na których przedsiębiorstwa mogą oprzeć strategiczne decyzje.

System Fujitsu zapewniłby klientom detalicznym szereg informacji, takich jak zainteresowania użytkowników i działania związane z zakupami, co zapewnia im przydatne narzędzie do ustalania strategii sprzedaży.

Dodatkowo platforma umożliwia "wizualizację obiegu punktów i znaczków oraz stanu wykorzystania kuponów".

Fujitsu i blockchain

Co ciekawe, firma Fujitsu już wcześniej wdrażała technologię blockchain w różnych przypadkach użycia, firma opracowała technologię płatności w listopadzie 2017 roku, która łączy różne blockchains aby umożliwić wymianę i płatności z różnych kryptowalut.

Rozwój nastąpił w czasie, gdy firma współpracowała z trzema "megabankami" Japonii, aby opracować system wymiany pieniędzy typu peer-to-peer, wykorzystujący technologię blockchain, która ułatwi przekazywanie pieniędzy między rzeczywistymi rachunkami bankowymi i ich klientami detalicznymi.

Niedawno w marcu 2018 r. Fujitsu utworzyło centrum typu blockchain w Belgii, aby wspierać badania, rozwój i innowacje w "rewolucyjnym" przemyśle blockchain.

 

źródło ccn.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 07 czerwiec 2018 10:35
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama