Rynek blockchainowych smartfonów

październik 22, 2019 2172 0

Rynek blockchainowych smartfonów nadal się rozwija. Co parę miesięcy dochodzą do nas słuchy o tym, że kolejni producenci chcą zmierzyć się ze zbudowaniem takich urządzeń. Pionierem pozostaje HTC, które właśnie zaprezentowało nową wersję modelu Exodus.

Exodus to pierwszy smartfon, który korzystał z dobrodziejstw technologii blockchain. Po nim na rynku pojawiły się Finney firmy Sirin Labs i Samsung Galaxy S10. Teraz tajwański gigant ogłosił jednak, że na rynku zaczyna być już dostępny Exodus 1S.

 

Exodus w wersji budżetowej


Choć wersja 1S ma być budżetową wersją swojego pierwowzoru, ma posiadać bardzo interesującą funkcję, o której twórcy mówili w czasie oficjalnej premiery smartfonu, która miała miejsce na Lightning Conference w Berlinie 19 października.

 
O co dokładnie chodzi? Otóż Exodus 1S ma możliwość obsługi pełnego węzła w sieci BTC. Phil Chen, dyrektor generalny HTC ds. zdecentralizowanych technologii, tłumaczył mediom, że pełne węzły są „najważniejszym składnikiem odporności sieci Bitcoina”. Jego zdaniem nowe urządzenie jest przełomowe dla rynku, bowiem dzięki niemu, firma obniża teraz barierę dołączenia do sieci największej kryptowaluty dla każdej osoby, która chce uruchomić własny węzeł i tym samym być uczestnikiem globalnej sieci BTC.

HTC przekazało już, że nowe urządzenie jest dostępne w cenie 219 EUR (233 USD). Idąc z duchem czasu postanowiono, że można je kupić za pomocą Bitcoina, Etheru (ETH), Litecoina (LTC), Binance Coina (BNB) i Bitcoin Cash.


Jak na razie produkt będzie dostępny dla użytkowników w Europie, na Tajwanie, w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W pozostałych regionach świata sprzedaż wystartuje w późniejszym terminie. „Zwykły” Exodus jest dostępny łącznie w 34 krajach na całym globie.

 

Smartphone wars

 

Na rynku widać powoli wojnę na blockchainowe smartfony. HTC posiada już dwa modele, z których drugi ma naprawdę rewolucyjną formę.

Izraelskie Sirin Labs także wykraja dla siebie swój kawałek tortu modelem Finney. Dziś startup posiada już nawet pierwsze stacjonarne sklepu, gdzie można obejrzeć jej cacka (najbliższy zlokalizowany jest w Londynie).

Samsung też zapowiedział już, że wprowadzi na rynek kolejne urządzenia, które będą obsługiwały kryptowaluty i będą kontynuacją idei Galaxy S10.


Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama