GMO B2 pierwsza Japońska maszyna do kopania bitcoin - 24TH/s

czerwiec 06, 2018 1145 0

Firma GMO Internet z siedzibą w Tokio, zaprezentowała pierwszą platformę do wydobycia Bitcoin opracowaną całkowicie przez japońską firmę.

Oprócz tego, że jest pierwszym urządzeniem do wydobywania bitcoin, które powstało w Japonii, B2 jest także pierwszą maszyną stosującą układy półprzewodnikowe 7 nm, dzięki czemu może osiągnąć wyższą wydajność w stosunku do urządzeń już dostępnych na rynku. Antminer S9 Bitmaina wykorzystuje układ 16-nanometrowy, podczas gdy DragonMint T1 firmy Halong Mining ma 10nm chip wyprodukowany przez Samsunga. Tutaj zobaczysz krótkie zestawienie koparek.

GMO wierzy, że wydanie tej maszyny jest pierwszym krokiem w kierunku wypierania monopolisty Bitmain - którego obecnie szacuje się na 80 procent wszystkich maszyn ASIC.

Reporter technologii Bloomberg, Yuji Nakamura, informuje, że chociaż wyprodukowano go w Japonii, 7-nanometrowe układy B2 zostały wyprodukowane na Tajwanie, najprawdopodobniej przez TSMC, która również dostarcza chipy dla giganta wydobywczego z Chin Bitmain.

B2 będzie w sprzedaży detalicznej za 1,999 USD - w porównaniu do 837 USD za S9 - ale jego specyfikacja znacznie przewyższa specyfikację flagowego produktu Bitmain. GMO mówi, że B2 może osiągnąć 24TH / s (vs 14TH / s dla S9) przy zużyciu energii 1950 W na jednostkę (81 W na 1TH / s). GMO rozpocznie przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych dla jednostek 6 czerwca, z przewidywaną datą wysyłki w październiku.

Produkcja tych urządzeń pomoże również GMO w budowie kopalni bitcoinów, którą firma uruchomiła w zeszłym roku. Według ostatnich danych, firma wydobyła 472 BTC i 37 BCH. Firma ma teraz całkowity hashrate o wartości 299PH / s, w porównaniu z 22PH / s w grudniu 2017 r. Firma oświadczyła, że ​​ma nadzieję na osiągnięcie 3,000PH / s do końca roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama