Szwajcaria pokazuje drogę: Bank oferuje konta firmowe dla firm kryptowalutowych.

czerwiec 08, 2018 610 0

Szwajcarski bank, Hypothekarbank Lenzburg, ogłosił w tym tygodniu, że zamierza prowadzić konta bankowe firmom związanym z krypto-walutą, coś, co wiele starych instytucji finansowych odmawia. Szwajcarja od dawna jest postrzegana jako postępowe społeczeństwo, Szwajcarzy znów prowadzą, tym razem w rewolucji krypto.

Marianne Wildi CEO Hypothekarbank Lenzburg, wyjaśniła:

Jako bank, który dostosowuje się technologicznie i realizuje wspólną strategię w dziedzinie fintech, jest również kwestią wiarygodności we współpracy z młodym sektorem firm kryptograficznych i blockchain w Szwajcarii.

Szwajcarski bank ma już 150 lat i od tego czasu przekształcił się w hipotecznego, detalicznego i prywatnego dostawcę usług bankowych, działającego lokalnie, będąc publicznie notowanym na giełdzie.

Szwajcarzy byli jednymi z pierwszych, którzy naprawdę widzieli potencjał krypto, stając się mekką dla osób zainteresowanych technologią i inkubacją startupów po drodze. Jako rywal do Doliny Krzemowej w USA, obszar w Zug został uznany za Dolinę Crypto ze względu na szeroki entuzjazm dla firm kryptowalutowych. Mimo to, ogłaszając nową politykę, Hypothekarbank Lenzburg jest pierwszym bankiem w kraju, który przyjmuje firmy kryptograficzne.

Hypothekarbank Lenzburg jest jedynym szwajcarskim instytutem, który prowadził tak zwaną "otwartą bankowość" i otworzył interfejsy dla współpracy fintech. Dzięki wewnętrznemu systemowi bankowości podstawowej bank może "sprostać szerokiemu zakresowi potrzeb" dzięki modułowemu podejściu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama