Eksperci przewidują, że cena bitcoin osiągnie 25 000 $ do 2018, 250 000 $ do 2022

kwiecień 16, 2018 3673 0

Cena bitcoin przekroczyła wartość 8.000 USD na początku tego tygodnia, wspierana przez ogromny wzrost wolumenów sprzedaży na wszystkich głównych giełdach kryptowalut. Analitycy wyjaśnili, że wzrost ceny bitcoin mógł spowodować gwałtowny wzrost popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych i napływ nowego kapitału.

Miliardowy inwestor venture capital, wcześniejszy inwestor w jedne z najbardziej udanych firm technologicznych, takich jak SpaceX, Tim Draper w ubiegłym tygodniu przewidywał, że cena Bitcoinów osiągnie 250 000 USD do końca 2022 roku.

Kiedy Draper początkowo wydał swój długoterminowy cel na inwestycje w bitcoin, społeczność kryptowalutowa i inwestorzy na rynku podzieliły sentyment Drapera i zgodziła się, że docelowy kurs bitcoina na 250 000 USD jest realnym celem, szczególnie w perspektywie długoterminowej.

Wielu inwestorów na rynku kryptowalut nie korzysta z krótkoterminowych zysków. Gdyby tak było, zdecydowana większość inwestorów powinna była sprzedać w grudniu 2017 r. Ekonomiści mogą twierdzić, że rynek kryptowalut był w bańce i że inwestorzy nie osiągnęli w grudniu najwyższych wyników na rynku z powodu chciwości.

Ale inwestorzy tacy jak Peter Thiel i Tim Draper nie zgadzają się z tym. Inwestorzy nie wycofali się z rynku kryptowalut w grudniu po osiągnięciu ogromnych zysków. Nie wycofali się, ponieważ inwestorzy naprawdę wierzyli, że maksymalny potencjał rynku kryptowalut nie zakończy się na rynku o wartości 900 miliardów dolarów.

Aby bitcoin mógł ewoluować w walutę rezerwową, jak powiedział prezes Twittera, Jack, Draper i Thiel, musi trafić na wielobiliardowy rynek i konkurować z tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto, jeśli chodzi o wycenę rynkową. Płynność całego rynku kryptowalut nie jest w pobliżu płynności na giełdach takich jak New York Stock Exchange (NYSE) i Nasdaq.

Jeśli bitcoin może ewoluować w główną walutę, z której korzystają miliardy użytkowników, sprzedawców detalicznych, handlowców, restauracji, kawiarni, firm i nie tylko, to z łatwością osiągnie wycenę rynkową na wiele bilionów dolarów. Ten potencjał bitcoin jest wspólny dla inwestorów takich jak Draper, którzy naprawdę rozumieją wizję kryptowalut i zdecentralizowanych sieci finansowych.

W połowie okresu, analityk z Wall Street i założyciel Fundstrat, Tom Lee, oświadczył, że cena bitcoina prawdopodobnie osiągnie 25 000 USD do końca 2018 r., Ponieważ odbije się od korekty i osiągnie nowy rekord wszechczasów.

Wciąż jesteśmy pewni, że bitcoin jest wielką nagrodą za ryzyko i sądzimy, że do końca roku może osiągnąć 25 000 USD" - powiedział Lee.

Już w ciągu trzech dni cena bitcoina wzrosła o 15 procent, z 6 900 do 8 000 USD. Jeśli impet bitcoina utrzyma się przez cały kwiecień i przez resztę roku, możliwe jest odzyskanie poziomu powyżej jego wcześniejszego rekordu.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama