Giełda Papierów Wartościowych w Niemczech uruchamia aplikację Crypto Trading

kwiecień 16, 2018 628 0

Aplikacja Bison, opracowana przez Boerse Stuttgart, będzie dostępna jesienią dla handlowców kryptowalut. Niemcy przejmują wiodącą pozycję wśród giełd detalicznych wykorzystujących bazę kryptowalut.

Sowa Labs, fintechowa spółka zależna Boerse Stuttgart, drugiej największej niemieckiej giełdy papierów wartościowych na rynku detalicznym, uruchomiła Bison, aplikację mobilną do handlowania kryptowalutami. Bizon będzie umożliwiał handel bitcoinami, Ethereum, Ripple i Litecoin. Zapowiedziano także że więcej monet będzie wspieranych wkrótce.

Aplikacja Bison konkuruje z Robinhood, ponieważ nie ma żadnych opłat handlowych. Tymczasem jest to znak, że giełdy detaliczne zaczynają wychodzić z linii bocznej, aby uczestniczyć w powstawaniu kryptowalut.

"Jest to pierwsza aplikacja kryptograficzna na świecie, która ma za sobą tradycyjną giełdę" - powiedział dyrektor finansowy Sowa Labs Ulli Spankowski w Finextra.


Tymczasem fakt, że Bison jest wspierany przez wiodącą giełdę regionalną, wzmacnia jej profil dla bezpieczeństwa użytkowników. To nie jest zwykła platforma transakcyjna.

Główną cechą Bison jest zero opłat handlowych. "Użytkownicy mogą wymieniać kryptowaluty za darmo w aplikacji", powiedział Spankowski. Wymiana dodała, że ​​"portfele kryptograficzne nie są potrzebne". Zamiast tego użytkownicy mogą po prostu pobrać aplikację, aby rozpocząć handel.

Handlowcy będą musieli poczekać do września, jak mówi komunikat prasowy, wtedy aplikacja będzie dostępna bezpłatnie. Bison został zaprezentowany w ten weekend w prototypowym formacie na targach w Stuttgarcie. Interfejs mobilny jest obecnie w języku niemieckim, ale planowana jest również wersja angielska.


Jedną z kluczowych cech, które Bison oferuje, ma być prosty proces weryfikacji tożsamości.

"BISON znacznie zmniejsza także złożoność rejestracji i weryfikacji. Podczas gdy otwarcie konta użytkownika trwało zwykle kilka dni, korzystanie z BISON zajmie tylko kilka minut, zanim zostanie potwierdzona tożsamość i będzie możliwy handel ", mówi Spankowski.

Planują także narzędzie Cryptoradar, które jest narzędziem mediów społecznościowych, które agreguje ponad ćwierć miliona tweetów i analizuje "nastrój" inwestorów kryptowalut.

Sowa Labs opracowały aplikację kryptowalutową na podstawie ankiety z ponad 1000 użytkowników, którzy wyrazili potrzebę "łatwego dostępu do rynku kryptograficznego". Sowa Labs jest oddziałem Boerse Stuttgart Digital Ventures, który powstał w celu wspierania startupów Fintech.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2018 11:30
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama