BTC ponownie przebija dotychczasowe ATH

luty 18, 2021 498 0

Cyfrowa waluta Bitcoin po przekroczeniu granicy 50 000 USD utrzymuje rekordowe tempo wzrostu i po raz kolejny osiągnęła rekord wszech czasów.

W środę Bitcoin był ostatnio notowany na platformie handlowej Bitstamp na kwotę nieco ponad 51 600 USD. Jest to poziom najwyższy w historii. W porównaniu z wtorkiem, kiedy cena po raz pierwszy przekroczyła granicę 50 000 USD, cyfrowa waluta Bitcoin zyskała na wartości ponad cztery procent.

Od początku miesiąca bitcoin jest na fali wznoszącej, nabierając tempa wraz z upływem miesiąca. W tym okresie wzrost wartości wyniósł ponad 50 procent. Co prawda Bitcoin w ostatnim czasie nie wykazuje już ekstremalnych wahań cenowych z poprzednich miesięcy, ale eksperci stanowczo ostrzegają przed ryzykiem cenowym związanym z inwestycją w Bitcoin.

W międzyczasie na scenę kryptowalutową wkroczyło wiele znanych osobistości ze świata biznesu, które przychylnie wypowiadają się na temat Bitcoina. Przede wszystkim wypowiedzi szefa Tesli i multimiliardera Elona Muska, podgrzały do czerwoności popyt na najstarszą i najbardziej znaną walutę cyfrową. Musk uważany jest za wielkiego zwolennika kryptowalut. Niejednokrotnie doprowadzał on do silnych ruchów cenowych poprzez swoje wpisy na Twitterze.

W ostatnim czasie również wiadomości o amerykańskim producencie oprogramowania Microstrategy przyczyniły się do wzrostu ceny Bitcoina. We wtorek firma Microstrategy ogłosiła sprzedaż obligacji zamiennych o wartości 600 milionów USD, aby następnie można było je zainwestować w waluty cyfrowe.

Chcesz inwestować w kryptowaluty?
Nasze poradniki wyjaśniają, jak to zrobić w 15 minut: https://bitcoin-online.pl/poradniki

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 19 luty 2021 12:28
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama