Tesla wywołuje gwałtowny wzrost ceny bitcoina.

luty 15, 2021 671 0

Fani kryptowalut są podekscytowani po tym, jak duży zakup Tesli spowodował gwałtowny wzrost ceny bitcoina. Ale szum wokół tego tematu dowodzi, że cyfrowy pieniądz może pozostać jedynie produktem inwestycyjnym.

Odkąd kryptowaluta Bitcoin zaczęła gwałtownie wzrastać jesienią, bijąc rekord za rekordem, eksperci i entuzjaści kryptowalut twierdzą, że fala się odwraca. Po latach wahań, cyfrowa waluta nagle zaczęła piąć się w górę. W październiku, PayPal ogłosił, że będzie akceptował Bitcoin jako metodę płatności, a wielu doszło do wniosku, że Bitcoin wreszcie zyskał długoterminową stabilność i instytucjonalne wsparcie, którego potrzebuje, aby stać się szeroko stosowaną walutą.

Amerykański producent samochodów elektrycznych kierowany przez Elona Muska, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, ogłosił na początku tygodnia, że zainwestuje 1,5 miliarda dolarów (1,24 miliarda euro) - dziesięć procent rezerw gotówkowych Tesli - w Bitcoin i będzie akceptował przyszłe zakupy za pomocą cyfrowej waluty. Decyzja Tesli jest największym zakupem jednostek Bitcoin przez firmę w historii. Fani kryptowalut ze zrozumiałych względów wiążą z tym duże nadzieje. Ale ruch ten podkreśla również skalistą drogę, która czeka Bitcoina, gdy próbuje przekształcić się z podziemnego narzędzia inwestycyjnego w bezwzględnie nudną walutę, którą wielu uważa, że się stanie. Zainteresowanie Muska kryptowalutami nie jest tajemnicą. Często pisze on o Bitcoinie i innych cyfrowych walutach na Twitterze i jest popularny na scenie kryptowalutowej. Ważniejszym pytaniem jest, dlaczego Tesla, jako firma, inwestuje ponad miliard dolarów w Bitcoin, podczas gdy w innych miejscach w firmie jest tak wiele skrzypiących kół, ale nie ma oleju smarującego: Produkcja pojazdów Tesli wciąż nie nadąża za popytem, a klienci czasami czekają miesiącami na swoje zamówienia. Niewiele też zrobiono, by zaradzić skargom pracowników na niskie płace i złe warunki pracy. Dlaczego nie wykorzystać części z 1,5 miliarda na ten cel?

Tesla i Musk mają reputację bycia na czele najnowocześniejszych technologii. Ten ostatni ruch to sprytny sposób na przekonanie do zakupu Tesli ludzi, którzy już są mu przychylni. Fani Bitcoina mają swój moment w centrum uwagi (ponownie). Być może Musk poczuł, że teraz jest idealny moment, aby skapitalizować ich sympatię do niego. Tesla akceptująca płatności Bitcoinami będzie dalej promować przyszłościowy wizerunek firmy i przyciągnie co najmniej kilku samozwańczych wizjonerów, którzy będą bardziej niż szczęśliwi, że mogą zapłacić za samochód przyszłości walutą przyszłości. Ale jest też aspekt inwestycyjny: Musk jest świadomy, że kryptowaluta jest podatną na wahania walutą. Wiedział, że jeśli Tesla ogłosi, że samochody będzie można kupić za Bitcoiny, cena Bitcoina prawdopodobnie poszybuje w górę. Teraz jego firma wydaje 1,5 miliarda dolarów na Bitcoiny. 15-procentowy skok ceny, który nastąpił później, oznacza, że Tesla zarobiła już ćwierć miliarda dolarów na tym projekcie.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama