Kapitalizacja rynkowa Bitcoina po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion dolarów

luty 20, 2021 404 0

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 1 bilion USD po raz pierwszy po ponad dekadzie rozwoju. Było to możliwe dzięki coraz większemu zainteresowaniu w mainstreamowych mediach.

 

Cena Bitcoina ustanowiła nowy rekord - powyżej 53,700 USD około godziny 15:45 w piątek po 24-godzinnym wzroście o 4,1%. Zaledwie kilka dni wcześniej po raz pierwszy przekroczyła 50 000 USD. Krążąca podaż Bitcoinów wynosiła około 18,63 miliona jednostek wczorajszego wieczoru, co przy obecnym poziomie cenowym jest równe wartości 1 biliona USD. Wzrost wartości rynkowej Bitcoina można przypisać rosnącej liczbie inwestycji w klasę aktywów ze strony dużych, popularnych instytucji.

Tesla zainwestowała w styczniu w ponad 1,5 miliarda USD w Bitcoiny w ramach swojej polityki skarbowej. Zapowiedziano również możliwość akceptowania BTC jako metody płatności za swoje elektroniczne samochody. MicroStrategy - notowana na NASDAQ firma zajmująca się oprogramowaniem do analizy danych biznesowych - po raz pierwszy trafiła na pierwsze strony gazet w sierpniu, kiedy ujawniła, że ​​kupiła 21 454 BTC. W grudniu firma zamknęła finansowanie dłużne w wysokości 650 milionów dolarów z wpływami na zakup dodatkowych bitcoinów. Firma ogłosiła w piątek, że zakończyła kolejną emisję długów uprzywilejowanych, pozyskując tym samym 1,05 miliarda dolarów, które planuje wykorzystać na zakup większej ilości bitcoinów. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 20 luty 2021 13:40
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama