Atak spekulacyjny na Rezerwę Federalną

grudzień 28, 2020 59 0

Michael Saylor wytyczył drogę. Dyrektor generalny MicroStrategy przeprowadził spekulacyjny atak na dolara amerykańskiego i w ogóle na fiaty. Teraz próbuje przekonać innych miliarderów, by zrobili to samo.

Jeśli chodzi o Bitcoina, Max Keiser, gospodarz raportu Keisera, nie jest do końca znany z powściągliwości. Tak było również podczas jego ostatniego występu w programie finansowym Stansberry Research Danieli Cambone. Komentowali scenariusz, w którym BTC osiąga wartości około 30000 USD. Przyjrzano się również przyszłości tej kryptowaluty. Cambone i Keiser omówili propozycję wartości Bitcoina i spojrzeli na przyszłość tej waluty.

Keiser jest uważany za jednego z najbardziej prestiżowych posiadaczy BTC w branży. Wraz ze współtwórcą Stacy Herbert od lat rozwijają bykową narrację dla rynku Bitcoinów. Nic więc dziwnego, że Keiser prezentował również optymistyczną dla byków narrację w trakcie swojego występu w Stansberry Research. Przewidywali, że Bitcoin osiągnie w tym roku poziom około 28000 USD.

Jednak pytanie, które zadaje obecnie wielu obserwatorów rynku, brzmi: czy Bitcoin jest w bańce, czy też cena jest zasadniczo uzasadniona.

Chciałbym wyjaśnić, co dzieje się teraz w świecie Bitcoinów. Należy porównać to z atakiem George'a Sorosa z 1992 roku na Bank Anglii. Wtedy George Soros "zniszczył" brytyjski bank centralny. Coś podobnego dzieje się teraz w sieci Bitcoin. Banki centralne sztucznie przesunęły kluczową stopę procentową na zero procent, a nawet na minus. Więc jeśli Michael Saylor wyemituje obligacje za 0,75 procent i kupi Bitcoina z uzyskanych w ten sposób dochodów, może on przeprowadzić atak spekulacyjny na Rezerwę Federalną.

Brzmi to trochę skomplikowanie, ale w gruncie rzeczy Keiser jest przekonany, że "Bitcoinowcy" tacy jak Michael Saylor korzystają ze sztucznie niskich stóp procentowych, aby kupić Bitcoin za "tanie pieniądze". Sama MicroStrategy posiada równowartość 1,1 miliarda USD w Bitcoinie. W taki sposób duże instytucje wymieniają tanie dolary amerykańskie na jednostki niepodlegające osłabieniu twardej waluty, podnosząc tym samym ich cenę. Logicznie rzecz biorąc, Saylor pragnie również przekonać do tego pomysłu niektórych swoich kolegów z klubu miliarderów. Bo to oczywiście jeszcze raz podniosłoby cenę akcji.

Saylor niedawno wezwał Elon Musk do zrobienia akcjonariuszom Tesli "100 mld USD przysługi" i wymiany bilansu Tesli na Bitcoin. Dokładnie to samo Saylor zrobił z bilansem MicroStrategy.

Jeśli chcesz zrobić swoim udziałowcom "przysługę 100 miliardów USD", skonwertuj zestawienia bilansowe TESLA z USD na BTC. Inne firmy z S&P 500 poszłyby w twoje ślady i z czasem zyskałyby 1 miliardową przysługę.

To, co się tu dzieje, jest dość zaskakujące. Załóżmy, że Saylor namawia swojego kolegę Musk'a, aby ten pomógł mu kupić bitcoin. Zakup BTC za odpowiednią kwotę miałby niemalże natychmiastowy wpływ na cenę. Wszak kryptowaluta jest nadal skromnie skapitalizowana na poziomie około 433 miliardów USD. Co do zasady, Musk i jego konsorcjum mogą kupić BTC bez żadnego ryzyka, upublicznić zakup i zlikwidować wynikający z niego zysk cenowy.

Dlatego Max Keiser, występując w Stansberry Research, mówi również o "możliwościach arbitrażu" w kontekście Bitcoina.

Wygląda na to, że wkraczamy w erę bez banków centralnych. Jeśli banki centralne nadal nie podniosą stóp procentowych, mówimy o cenie Bitcoinu powyżej 100 tysięcy USD. Citibank oczekuje około 300 tysięcy USD za Bitcoina.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama