Miliarder Elon Musk wyraził zainteresowanie Bitcoinem

grudzień 23, 2020 678 0

Elon Musk — miliarder, który prześcignął Billa Gatesa, wyraził swoje zainteresowanie Bitcoinem, gdyż kryptowaluta osiągnęła rekordową wartość ponad 24000 USD.

Musk jest biznesmenem, inwestorem, inżynierem, wynalazcą. Jest założycielem, dyrektorem generalnym i CTO SpaceX (firmy lotniczej), a także współzałożycielem, inwestorem i prezesem Tesli (firmy produkującej samochody elektryczne).

Według Bloomberga Elon Musk wyraził zainteresowanie Bitcoinem, gdy ten wypytywał o szczegóły Michaela Saylora (CEO Microstrategy). Firma ta kupowała Bitcoin partiami w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Na tweeterze, Saylor powiedział: "Musk, jeśli chcesz pomóc akcjonariuszom zdobyć 100 miliardów USD, zmień bilans Tesli na Bitcoin. Inne firmy z S&P 500 pójdą w ich ślady i z czasem zamienią się w 1000 miliardów USD."

"Czy takie wielkie interesy są możliwe," Musk zapytał Saylora. "Prawdopodobnie, kupiłem ponad 1,3 miliarda USD w BTC", odpowiedział Saylor. Na tweeterze, Saylor powiedział: "Musk, jeśli chcesz pomóc akcjonariuszom zdobyć 100 miliardów USD, zmień bilans Tesli na Bitcoin. Inne firmy z S&P 500 pójdą w ich ślady i z czasem zamienią się w 1000 miliardów USD."

Saylor powiedział również, że prezesi dużych firm stoją obecnie przed szeregiem wyzwań związanych z utrzymaniem wartości dla akcjonariuszy na korzyść tegorocznej ekspansywnej polityki monetarnej i stwierdził: "Bitcoin jest optymalnym rozwiązaniem". Najlepiej jest zachować to aktywo".

Od czasu, gdy cena BTC wyniosła ponad 23000 USD, miliarder Elon Musk udostępnił kilka zdjęć Bitcoin na swojej stronie na Twitterze. Sugeruje to, że Bitcoin nie tylko zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów kryptowalutowych, ale także rozpowszechnia się wśród najbardziej znanych miliarderów, takich jak CEO.

Rosnąca w górę cena Bitcoin w ostatnim czasie zmusiła wiele dużych instytucji do zwrócenia na niego uwagi. Pomimo ostrzeżenia, że cena spadnie, im bardziej realne się wydaje, tym mocniejsza jest wartość monety.

Niedawno BTC przekroczyła limit 23000 USD, zanim cena powróciła do przedziału 24000 USD - 22000 USD.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 grudzień 2020 14:12
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama