Bitcoin (BTC) pozostaje w centrum uwagi po tym, jak MassMutual jako ostatnia spółka przeznaczyła 100 milionów USD ze swojego portfela na Bitcoin.

grudzień 16, 2020 656 0

To przyczynia się do imponującej presji nabywczej w tej chwili, zwiększając na nowo nadzieję że Bitcoin, przełamie próg 20000 USD w grudniu. Wprawdzie w zeszłym tygodniu nastąpiła poprawa, to jednak cena Bitcoin'a odbiła się powyżej poziomu krytycznego i wynosi 18600 USD, a teraz jest ukierunkowana na nowe, najwyższe szczyty. Jednakże, ze względu na to, że przełom nastąpił w czasie weekendu, obawy byków są stosunkowo słabe w czasie weekendu.


Początkowo cena Bitcoin spadła poniżej krytycznego poziomu 18500 USD i spadła do 17600 USD w kolejnym wsparciu. Ta strefa wsparcia jest traktowana jako wsparcie, co powoduje zmianę kierunku. Podobnie, niedźwiedzie nie mogły wymusić przebicia poniżej 17600 USD, a na tym poziomie pojawili się kupujący. Od tego momentu decydujący opór wynosił 18500 USD, który szybko przełamał się w ciągu kilku godzin. Również w tym przypadku nastąpił znaczny rajd w kierunku strefy wysokiego oporu na poziomie 19500 USD.


Czy Bitcoin ponownie skopiuje ruchy z przeszłości?


Cena Bitcoinów niespodziewanie nabiera rozpędu z nadzieją na dorównanie do 20 tys. USD. Perspektywa ta daje wgląd w budowę zakresów po odwróceniu impulsu. Cena bitcoinu przeszła wiele zmian w ciągu roku. Pierwszy impuls wystąpił przed załamaniem, drugi w sierpniu, a ostatni w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jednak za każdym razem, gdy taki impuls się pojawia, tworzony jest próg, ponieważ rynki muszą generować siłę, aby utrzymać dynamikę. Nic nie dzieje się w linii prostej, a poprzednie poziomy oporu muszą być testowane, aby utrzymać właściwy moment pędu.


Kontrakty terminowe CME zamknięte na poziomie 18.115 USD w piątek. Cena Bitcoina nagle nabiera rozpędu, a osiągnięcie poziomu 20000 USD jak najbardziej możliwe. Luki w wykresach terminowych CME były przedmiotem wielu dyskusji i pozostają ważną zmienną do monitorowania.


- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 16 grudzień 2020 14:06
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama