Francuski minister finansów: Blockchain jest priorytetem rządu

kwiecień 16, 2019 1037 0

Francuski minister gospodarki i finansów, Bruno Le Maire, stwierdził, że technologia blockchain jest priorytetem dla rządu jego kraju. Le Maire przedstawił swoje uwagi podczas wywiadu z francuskim magazynem ekonomicznym i biznesowym Capital 15 kwietnia, przed szczytem Paris Blockchain Week w dniach 16-17 kwietnia.

Jako dowód zaangażowania Francji w rodzący się sektor, Le Maire ujawnił, że państwo planuje zainwestować 4,5 miliarda euro (5 milionów dolarów) w przełomowe innowacje - w tym blockchain - w celu walki z chińską i amerykańską dominacją technologiczną.

Oprócz finansowania podkreślił postęp regulacyjny blockchain, zapowiedziany ustawą PACTE, która została przyjęta przez Francuskie Zgromadzenie Narodowe na początku tego tygodnia.

W wywiadzie Le Maire scharakteryzował ustawę jako „bezprecedensowe i atrakcyjne ramy prawne dla emitentów tokenów i dostawców usług cyfrowych”.

Patrząc w przyszłość na resztę roku 2019, Le Maire powiedział, że rząd zidentyfikował nowe obszary zainteresowania swojej polityki blockchain. Podobno obejmują one wdrożenie blockchain we francuskich sektorach przemysłowych, finansowanie innowacyjnych projektów blockchain i wspieranie tych projektów w kwestiach prawnych i regulacyjnych.

Minister zaproponował, aby francuski system kryptograficznego opodatkowania oferował solidne i przejrzyste ramy rachunkowości specyficzne dla nowego sektora. Jak informowaliśmy w grudniu 2018 r., Ustawodawcy odrzucili jednak poprawki do francuskiej ustawy o finansach z 2019 r., Które złagodziłyby obciążenie podatkowe użytkowników kryptograficznych.

Le Maire przedstawiło również ICO w pozytywnym świetle, twierdząc, że jest to konieczne dla zdrowia sektora i że kryzys „nie umniejsza potencjału i korzyści oferowanych przez nową metodę finansowania”.

W oddzielnym komentarzu na temat perspektyw walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) w celu pośredniczenia w systemie finansowym, Le Maire wyraził przekonanie, że „taki projekt nie jest dojrzały w krótkim okresie” i że wiele kwestii prawnych i technicznych pozostaje nierozwiązanych.

Podkreślił również, że protokoły blockchain ewoluują w bardziej energooszczędne mechanizmy i chronią system finansowy przed ryzykiem prania pieniędzy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama