Największa firma zarządzająca podróżami w Wielkiej Brytanii akceptuje Bitcoin

kwiecień 17, 2019 1316 0

Corporate Traveller, największa firma zarządzająca podróżami w Wielkiej Brytanii, akceptuje obecnie płatności Bitcoin ( BTC ), wynika z komunikatu prasowego z 15 kwietnia.

Nowo ogłoszone partnerstwo z firmą kryptograficzną BitPay pozwoli Corporate Traveller - który świadczy usługi zarządzania podróżami służbowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw - na akceptację bitcoinów. Andy Hegley, dyrektor generalny Corporate Traveler w Wielkiej Brytanii powiedział:

Zidentyfikowaliśmy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na opcję płacenia w bitcoinach za rezerwacje podróży służbowych dokonane przez naszych konsultantów podróży. Wybraliśmy BitPay do zarządzania przetwarzaniem handlowców, ponieważ ułatwiają one i obsługują cały proces pozyskiwania Bitcoin lub Bitcoin Cash od klienta i wpłacania gotówki na nasze konto.

Zgodnie z komunikatem prasowym Corporate Traveller nie przejmuje się zmiennością cen na rynkach kryptograficznych, ponieważ bitcoiny zostaną przeliczone bezpośrednio na funty brytyjskie. BitPay rzekomo pobiera 1% prowizji za konwersję funduszy, co według Corporate Traveler jest tańsze niż przetwarzanie kart kredytowych.

Inne firmy i organizacje z branży turystycznej i turystycznej zaczęły przyjmować kryptowaluty, powołując się na zapotrzebowanie klientów. W marcu 2018 r. Niemiecka Narodowa Rada Turystyki ogłosiła , że pobiera bitcoin i inne kryptowaluty jako zapłatę za swoje usługi.

W sierpniu tego samego roku rząd stanu australijskiej prowincji Queensland wydał dotację na platformę płatności walutowych TravelbyBit, która miała na celu zwiększenie turystyki w Central Queensland poprzez sprzedaż ofert podróży za kryptowaluty.

BitPay ze swojej strony poinformował ostatnio, że w zeszłym roku odnotował ponad miliard dolarów transakcji. Według styczniowego komunikatu prasowego firma ustanowiła nowy rekord pod względem przychodów z opłat transakcyjnych, rozszerzając swoje usługi na głównych klientów, takich jak Dish Networks, HackerOne i State of Ohio .

30 stycznia BitPay nawiązał współpracę z Fundacją Wikimedia - organizacją non-profit, która prowadzi Wikipedię - tak, aby mogła ona zwiększyć liczbę kryptowalut, które są akceptowane przez darowiznę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama