Korea Płd. oficjalnie uznaje giełdy kryptowalut za instytucje finansowe

lipiec 06, 2018 788 0

Po raz pierwszy w historii rząd Korei Południowej oficjalnie uznał giełdy kryptowalut za uregulowane instytucje finansowe jak banki.

Lokalne publikacje w Korei Południowej donoszą, że władze finansowe Korei Południowej sfinalizowały swoje plany dotyczące klasyfikacji giełd kryptograficznych jako branży o nazwie "Cryptocurrency Exchange and Brokerage", aby umożliwić platformom obrotu działanie na dużą skalę przy wsparciu władz lokalnych.

Od dostawców komunikacji do instytucji finansowych

Przez wiele lat rząd Korei Południowej rozważał regulację sektora kryptowaluty za pomocą praktycznych przepisów, przede wszystkim w celu zapobiegania atakom hakerskim na dużą skalę i naruszeniom bezpieczeństwa, co widać było w przypadku Bithumb i Coinrail na początku 2018 roku.

Lokalne władze finansowe obawiały się jednak, że regulacja rynku kryptowalut doprowadzi opinię publiczną do przekonania, że ​​rząd uprawomocnił sektor kryptowalut. W związku z tym Korea Południowa odroczyła regulację wymiany kryptowalut.

W tym tygodniu lokalne publikacje ujawniły, że rząd Korei Południowej osiągnął porozumienie w sprawie uznania giełd krypto jako regulowanych przedsiębiorstw finansowych, tworząc nowy sektor poświęcony platformom handlu kryptowalutami.

W perspektywie krótkoterminowej nowo utworzone ramy prawne giełd krypto walutowych mogą mieć negatywny wpływ zarówno na platformy transakcyjne, jak i inwestorów, ponieważ oznaczałoby to ostrzejsze wymogi (KYC) i (AML) czyli dokładną weryfikację klienta oraz przeciwdziałanie praniu pieniędzy.

Giełdy, takie jak Bithumb, Coinone i Korbit będą również zobowiązane do przeglądu swoich wewnętrznych systemów zarządzania i zmuszone do drastycznego zwiększenia środków bezpieczeństwa, aby zachować zgodność z nowymi zasadami.

Jednak na dłuższą metę lokalni analitycy stwierdzili, że decyzja rządu o legitymizacji sektora kryptowalut doprowadzi do wejścia na rynek kryptograficzny dużych inwestorów instytucjonalnych i handlowców detalicznych, umożliwiając uznanie aktywów cyfrowych za wschodzącą kategorię aktywów.

Władze Korei Południowej zmienią również istniejące regulacje, aby ułatwić rozwój zdecentralizowanych aplikacji i warstw bazowych, takich jak Ethereum i EOS.

Koniec z małymi giełdami

Poprzednio giełdy kryptograficzne były uważane za dostawców komunikacji, a platformy transakcyjne musiały jedynie kupować licencje o wartości 20 USD. W nadchodzących miesiącach wymiany kryptograficzne będą zmuszone uzyskać konieczną zgodę od krajowych agencji ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego i od działu wywiadu finansowego.

Moon Byung-ki, dyrektor działu zaawansowanych technologii SK Infotech, spółka zależna największego konglomeratu telekomunikacyjnego SKT w Korei Południowej, powiedziała, że ​​ze względu na brak przepisów, nowe giełdy mogą działać w kraju bez żadnego systemu bezpieczeństwa.

Małe i średnie giełdy kryptowalut opóźniają wdrożenie niezbędnych środków bezpieczeństwa i koncentrują się wyłącznie na ekspansji biznesowej.

W nadchodzących miesiącach wspomniane giełdy nie będą mogły działać, o ile nie uzyskają zgody lokalnych agencji rządowych.

Regulacja giełd kryptograficznych jako instytucji finansowych zapewni bezpośrednią kontrolę i uprawnienia Komisji Usług Finansowych (FSC) w sektorze kryptowalut. W związku z tym, jeśli chodzi o ochronę inwestorów w szczególności, przemysł kryptowalut w Korei Południowej powinien spodziewać się znaczących zmian w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

 

źródło ccn. com

 

.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama