Volkswagen zgłosił patent na system komunikacji Blockchain

lipiec 06, 2018 1327 0

Volkswagen złożył wniosek o patent, pozwalający pojazdom komunikować się ze sobą poprzez sieć opartą na blockchain, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie o pobliskich pojazdach i ostrzeganie kierowcy o potencjalnych kolizjach.

System może potencjalnie zostać wykorzystany do negocjacji działań, takich jak łączenie pasów ruchu, wyprzedzanie i wiele innych ryzykownych działań na drodze.

W komunikacji między pojazdami wymienia się komunikaty, aby umożliwić nowe, istotne dla bezpieczeństwa, przypadki użycia. Większość obecnie znanych przypadków użycia dostarcza ostrzeżenia, aby ostrzec kierowcę o zbliżającym się zdarzeniu, na przykład zderzeniu się dwóch pojazdów ", czytamy w wyciągu z patentu. "W tym celu komunikacja pojazd-pojazd opiera się na pojedynczych komunikatach, które są podpisane przez wysyłający pojazd. Podpis zapewnia integralność i niezaprzeczalność. Naturalnym rozszerzeniem ostrzeżeń o bezpieczeństwie są wspólne manewry, które pozwalają zwiększyć zarówno bezpieczeństwo, jak i efektywność użytkowania dróg. 

Patent dotyczy samochodów z własnym napędem i sterowanych ręcznie i ma na celu albo wyświetlenie informacji kierowcy, aby mógł je zobaczyć lub po prostu poinformować samochody autonomiczne. Opisano spółdzielczą umowę między kierowcami, która umożliwi kierowcom zawieranie umów mających na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa drogowego.

Manewry spółdzielcze można wykonywać na różne sposoby. Jednym skutecznym sposobem jest negocjowanie umowy z dwoma pojazdami. Po zakończeniu tej umowy wykonywane są manewry negocjowanej umowy. W przypadku potrzeby zmiany planów, zmiana ta również musi zostać uzgodniona.

Istotą patentu jest koncepcja wymiany komunikatów między pojazdami, które są podpisywane kryptograficznie i służą do tworzenia sieci pobliskich samochodów w celu lepszego unikania kolizji i pracy z ruchem ulicznym.

Patent wyjaśnia, że ​​komunikaty są najpierw wymieniane między jednym pojazdem a drugim, przy czym każda wiadomość zawiera "wskaźnik hash", który wskazuje, gdzie istotne informacje są przechowywane w blockchain. Po wymianie wiadomości wskaźnik do ostatniej wiadomości jest podpisywany przez każdego uczestnika i publikowany na blockchain. Jeśli wynikająca z tego umowa musi zostać zmieniona, dodaje się kolejny komunikat i proces trwa.

Volkswagen jest najnowszą dużą firmą, która złożyła wniosek o przyznanie patentu typu blockchain w celu usprawnienia działalności, a firma Walmart opatentowała system dostępu do dokumentacji medycznej na blockchain wraz z innymi patentami blockchain, również Mastercard opatentował anonimowe transakcje blockchain. Samsung też poszukuje patentów blockchain, aby poprawić swoją logistykę i efektywność operacyjną.

Ford Motors opatentował również technologię pojazdów na kryptowalutę, umożliwiającą między innymi preferencyjny dostęp do pasów ruchu na drodze, przy czym wymiana kryptowaluty jest cechą systemu. Możliwe, że system kontraktowy Volkswagena będzie obsługiwał podobne negocjacje, jeśli zostanie zatwierdzony.

 

źródło: ccn. com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama