Koreańskie banki używają blockchain SDS firmy Samsung

czerwiec 12, 2018 1460 0

Krajowa grupa bankowa reprezentująca banki komercyjne Korei Południowej uruchomi w lipcu weryfikację tożsamości klienta z wykorzystaniem technologii blockchain.

Koreańska Federacja Banków (KFB) oficjalnie uruchomi "BankSign", platformę weryfikacji tożsamości opartą na blokowych kanałach, która umożliwi krajowym bankom detalicznym udoskonalenie systemu weryfikacji z digitalizacją zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej.

Do tego roku koreańskie banki były zmuszone do korzystania z 20-letniego systemu bezpieczeństwa bankowości publicznej, który jest nieefektywny i przestarzały. Jednak rząd odwrócił swoją politykę "Podpisu cyfrowego", w której instytucje krajowe zostały upoważnione do korzystania z publicznego systemu certyfikacji.

Rzecznik KFB dodał:

BankSign to pierwszy projekt opracowany wspólnie przez lokalny sektor bankowy z wykorzystaniem technologii blockchain.

Platforma blockchain jest zbudowana przede wszystkim na platformie Nexledger, prywatnej platformie przetwarzania danych w chmurze opracowanej przez Samsung SDS - filię IT największego konglomeratu południowokoreańskiego, Samsunga.

Jak donosi CCN w tamtym czasie, Samsung SDS został wprowadzony na rynek w kwietniu 2017 roku wraz z wprowadzeniem na rynek Nexsign, biometrycznego rozwiązania uwierzytelniającego opracowanego przez firmę Samsung, które umożliwia klientom uzyskanie dostępu do wielu usług przy użyciu uwierzytelniania z jednym identyfikatorem. Chociaż nie ma to związku z Bankiem KFB, Samsung już testował blockchain Nexledger z kartą kredytową Samsung Card, już w październiku 2016 roku.

Obecnie ujawniono, że KFB założyło konsorcjum w celu zbadania i wdrożenia technologii blockchain w krajowym sektorze bankowym w listopadzie 2017 r. Rozwój BankSign rozpoczął się natychmiast, powiedział KFB, i to zanim wybrane banki członkowskie rozpoczęły beta testowanie systemu w kwietniu w tym roku.

Ponadto, KFB powiedział, że BankSign znajdzie zastosowanie w innych aplikacjach rządowych lub aplikacjach publicznych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama