MICROSOFT: Skalowanie w łańcuchu "DEGRADUJE DECENTRALIZACJĘ"

luty 19, 2018 1175 0

Microsoft doszedł do wniosku, że tak zwane rozwiązania "warstwy 2" są niezbędne do skalowania Bitcoin i "współpracują" w zakresie tej technologii.

W poniedziałkowym poście na blogu dyrektor ds. Zarządzania programami w dziale tożsamości Microsoft Alex Simons powiedział, że rozwiązania skalowania warstwy 2, które w głównej mierze obejmują sieć lightning network, są lepsze niż skalowanie w łańcuchu.

Simons pisze:

Podczas gdy niektóre społeczności blockchain zwiększyły zdolność transakcji łańcucha (np. Wzrost liczby bloków), to podejście ogólnie pogarsza zdecentralizowany stan sieci i nie może osiągnąć milionów transakcji na sekundę, które system wygenerowałby w skali światowej.

Później kontynuuje:

Aby pokonać te bariery techniczne, współpracujemy nad zdecentralizowanymi protokołami warstwy 2, które działają na tych publicznych blockchainach, aby osiągnąć skalę globalną, przy jednoczesnym zachowaniu atrybutów światowej klasy systemu DID (zdecentralizowanej tożsamości).

Post oznacza, jak Microsoft widzi przyszłość publicznych blockchain, w tym Bitcoin.

Opis giganta komputerowego opcji skalowania na łańcuchu jako "degradującej decentralizacji" w szczególności stawia go w opozycji do hard forka Bitcoin oferujących większe rozmiary bloków, w szczególności Bitcoin Cash .

Fork od dawna budzi krytykę ze strony niektórych najwcześniejszych zwolenników Bitcoina, a informatyk Nick Chabo nazwał sieć "scentralizowaną zabawką" w zeszłym roku.

Zasoby, które teraz wykorzysta do dalszego rozwoju warstwy 2, pozostają nieznane.

Sieć Lightning Network dokonała już znacznych postępów w tym roku, debiutując z pierwszą wersją w mainnet i szybko rozwijając się, aby włączyć do niej prawie 2000 węzłów od 13 lutego - więcej niż sieć Bitcoin Cash.

Wysoce oczekiwana technologia warstwy 2 posłużyłaby do tego, by transakcje bitcoinowe kosztowały ułamki dolara amerykańskiego i byłyby niemal natychmiastowe.

"Jesteśmy pokorni i podekscytowani podjęciem tak ogromnego wyzwania, ale wiemy również, że nie można go osiągnąć samemu," kontynuuje Simons.

"Liczymy na wsparcie i wkład naszych partnerów sojuszniczych, członków Decentralized Identity Foundation i różnorodnego ekosystemu Microsoft projektantów, decydentów, partnerów biznesowych, producentów sprzętu i oprogramowania".

Jak pisaliśmy kilka dni temu Microsoft myśli nad wdrożeniem systemu identyfikacji opartego na Blockchain.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama