CoinMarketCap usuwa z listy giełdy Korei Południowej

styczeń 10, 2018 1825 0

Serwis CoinMarketCap postanowił usunąć giełdy z Korei płd. ze swoich wykresów. Bardzo popularny wykaz cen kryptowalut CoinMarketCap usunął z listy kilka koreańskich giełd 8 stycznia, co spowodowało spadek na całym rynku, który szczególnie dotknął Ripple (XRP). 

Obejmuje to między innymi Bithumb, drugą co do wielkości giełdę świata pod względem wolumenu obrotu, wraz z Coinone i Korbit.

CoinMarketCap, który wykorzystuje dane z wielu znaczących globalnych giełd w celu uśrednienia cen kryptowalut, napisał w poniedziałek o swojej decyzji o usunięciu giełd, twierdząc, że:

Było to spowodowane skrajną rozbieżnością cen z resztą świata i ograniczoną możliwością arbitrażu.

Po decyzji CoinMarketCap nastąpił dramatyczny zwrot w rekordowym trendzie wzrostowym Ripple. W dniu, w którym CoinMarketCap usunął południowokoreańskie giełdy, Ripple odnotował natychmiastową stratę ponad 20 miliardów dolarów w kapitalizacji rynkowej, a prawie 30 procent spadku cen 8 stycznia. Altcoin został wyprzedzony przez Ethereum (ETH) jako druga co do wielkości kryptowaluta według wartości rynkowej.

Handel Ripple odbywa się głównie na południowokoreańskich giełdach w bardzo dużych ilościach, co podobno pomogło sprowadzić Ripple na drugie miejsce na rynku kryptografii w zeszłym tygodniu.

Ceny na południowokoreańskich giełdach są również o ponad dolara wyższe niż na większości innych giełd na świecie, co jest częścią tego, co skłoniło CoinMarketCap do ich wykluczenia.

Plotki, że Coinbase dodałaby XRP, a następnie 4 stycznia potwierdzenie, że tego nie zrobi, spowodowały szczyt i spadek ceny Ripple w pierwszych dniach stycznia. Jednak spadek cen po decyzji z 8 stycznia o CoinMarketCap miał bardziej natychmiastowy i drastyczny efekt, z ponad 16-procentowym spadkiem na przestrzeni 6 minut.

W wyniku tego XRP obecnie kosztuje o około 0,60 USD mniej na CoinMarketCap w porównaniu z podobnymi usługami, takimi jak Live Coin Watch, który nadal obejmuje główne koreańskie giełdy.

Użytkownicy na Twitterze skarżyli się, że nieuzyskanie przez CoinMarketCap ostrzeżeń użytkowników o ich decyzji spowodowało paniczną sprzedaż, która z kolei pogorszyła sytuację na rynku.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama