SegWit z Bitcoinem

sierpień 09, 2017 1708 0

SegWit dla Bitcoina wszedł wczoraj wieczorem w fazę „lock-in” oznacza to że w ciągu około 2 tygodni zostanie w pełni wprowadzony. SegWit wprowadza kilka zmian w działaniu sieci a właściwie usprawnienie jej. Poprawi się głównie szybkość transakcji oraz ich bezpieczeństwo poprzez usunięcie problemu z modyfikacją podpisanej transakcji - ewentualne „zewnętrzne” zmiany w podpisach nie będą miały żadnego wpływu na samą transakcję ani jej hasz.
SegWit pozwoli też łatwiej zaimplementować w przyszłości takie rozwiązania jak np. Lighting network.
Bitcoin od kilku dni, z małymi wachaniami, ciągle zwiększa swoją wartość, obecnie jest ona na poziomie około 3300 dolarów(12 000zł) za 1 BTC. Czy doczekamy sie 4000 dolarów w ciągu nastepnych tygodni, miesięcy? tego nie wiem ale jest to bardzo prawdopodobne, kapitalizacja kryptowalut osiągnęła rekordowe wartości, głównie ze względu na coraz większą popularność kryptowalut oraz świadomość ludzi czym to cyfrowe dobro jest i jakie daje możliwości we współczesnym świecie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 12 wrzesień 2017 13:19
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama