Dogecoin osiąga nowy rekord wszech czasów

maj 04, 2021 481 0

Dogecoin (DOGE) osiągnął we wtorek nowy rekord w wyniku dwóch nowych notowań giełdowych.

Kryptowaluta marki Shiba Inu wzrosła do 0,577 USD w europejskich godzinach handlu, przekraczając poprzednią rekordową cenę 0,47 USD zarejestrowaną 16 kwietnia. Od początku roku DOGE wzrósł o 11 000%.

Najnowszy wzrost nastąpił dzień po tym, jak platforma brokerska eToro z wieloma aktywami ogłosiła wsparcie dla kryptowaluty, powołując się na silny popyt klientów. Nowa oferta otwiera Dogecoin dla około 20 milionów użytkowników rozsianych po całym świecie. Następnie we wtorek rano Gemini ogłosiło, że będzie obsługiwać krypto oparte na memach, dodając paliwa do trajektorii wzrostu DOGE.

Dodatkowa presja na zakup mogła wynikać z decyzji profesjonalnej drużyny baseballowej Oakland Athletics o sprzedaży biletów za dogecoin. W ogłoszeniu w poniedziałek drużyna baseballowa Major League poinformowała, że ​​sprzedaje dwumiejscowe kapsuły za 100 DOGE (48,80 $ w momencie pisania) na swoją serię trzech meczów przeciwko Toronto Blue Jays.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Szybkie ożywienie po 40% gwałtownym załamaniu z 23 kwietnia świadczy o silnej mentalności „kupuj dołki” na rynku. Kryptowaluta wzrosła w tym roku o ponad 9000%, znacznie przewyższając bitcoiny (BTC) i ethereum (ETH).

Według Messari, wraz z oszałamiającym wzrostem, kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła do ponad 59 miliardów dolarów, co czyni go czwartą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Dzienne przychody górników wzrosły ostatnio do nowego rekordu powyżej 3 milionów dolarów.

Projekt, który rozpoczął się jako żart w 2013 roku, zyskał w tym roku akceptację głównego nurtu, w tym zespół NBA Dallas Mavericks, dostawca usług medycznych CovCare i kilku innych, którzy dodali obsługę dogecoin jako alternatywę płatności. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, również często tweetował na temat monety, co często prowadziło do wzrostu cen.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama