Ryzyko wycofania się Bitcoina rośnie, gdy wieloryby wznawiają sprzedaż

maj 11, 2021 501 0

Krótkoterminowe perspektywy Bitcoina wyglądają nieco ponuro, a dane dotyczące technologii blockchain wskazują na wznowienie sprzedaży przez „wieloryby” - dużych inwestorów z możliwością wpływania na rynki.

Liczba podmiotów wielorybów z adresami portfeli posiadanych przez jednego uczestnika sieci posiadającego co najmniej 1000 bitcoinów - spadła do 5,5-miesięcznego najniższego poziomu 1,943 w poniedziałek.

Wskaźnik spadł o 60, czyli 3% w ciągu ostatnich pięciu dni, przedłużając spadek z rekordowego poziomu 2,237 z 7 lutego. Sprzedaż wielorybów spadła w drugiej połowie kwietnia.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

„Dane wyglądają negatywnie, ponieważ pokazują wyraźny trend wyładowywania przez wieloryby swoich gospodarstw” - powiedział Pankaj Balani, współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy Delta Exchange z siedzibą w Singapurze.

Od października 2020 r. Do lutego 2021 r. liczba podmiotów wielorybów rosła w ślad za ceną bitcoina, potwierdzając narrację, że wzrost w tym okresie był wynikiem zwiększonego udziału dużych inwestorów.

Dlatego rozbieżność między tymi dwoma wskaźnikami jest powodem do niepokoju dla byków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama