Spadki Bitcoin’a po rajdzie cenowym

styczeń 13, 2021 602 0

Po silnych wzrostach, w ciągu weekendu osiągnięto rekordowy poziom cenowy rzędu 34800 USD. W poniedziałek jednak cena najstarszej z kryptowalut spadła do 27700 USD. Na platformie handlowej Bitstamp, kosztował on wtedy około 30000 USD w południe. Silne wahania cen nie są niczym niezwykłym w przypadku walut cyfrowych. Również w 2020 roku Bitcoin wielokrotnie tracił na wartości niedługo po drastycznych wzrostach cen.

Przyczyny tego mogą być różne. Często wspomina się o finalizowaniu zysków. Krytycy uważają jednak, że niestabilność Bitcoina jest dowodem na to, że pierwotna kryptowaluta nie powinna być brana pod uwagę jako środek płatniczy i inwestycyjny. Niezależnie od tego, w ciągu ostatniego roku Bitcoin ogromnie zyskał na wartości. W ciągu roku cena wzrosła mniej więcej czterokrotnie.

Głównym tego powodem jest ogólnie większe zainteresowanie firm i inwestorów walutami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin. Ponadto większy nacisk kładzie się na banki centralne, które coraz częściej dążą do wprowadzenia własnych walut cyfrowych.

Zwolennicy Bitcoinów argumentują zatem, że dobrze znana krypto waluta może w coraz większym stopniu stać się poważną alternatywą inwestycyjną. Krytycy wątpią w to i wskazują na liczne słabości. Obejmują one, oprócz silnych wahań cen, wysokie zużycie energii podczas produkcji Bitcoinów (górnictwo) oraz ryzyko wystąpienia nadużyć o charakterze przestępczym.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 15 styczeń 2021 08:25
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama