Cena Bitcoin: możliwość wystąpienia gwałtownego sąsiedztwa 20.000 USD

grudzień 02, 2020 198 0

Bitcoin (BTC) osiągnął w końcu nowy rekord, ale cyfrowe aktywa napotkały zdecydowany opór w pobliżu 20.000 USD. Analitycy twierdzą, że sprzedaż od wielorybów i górników, w połączeniu z poziomem 20.000 USD, działając jako poziom oporu, doprowadziły do poważnego spadku.

Co robiły wieloryby i górnicy, żeby sprzedawać bitcoins?
Dla wielorybów i zamożnych inwestorów najważniejszym czynnikiem jest płynność finansowa. Ponieważ dotyczą one dużych zamówień, muszą liczyć się z poślizgami, które mogą prowadzić do nieintencjonalnej realizacji ich zleceń sprzedaży.

Zazwyczaj najlepszy okres na sprzedaż wielorybów to taki, w którym rynek ma skrajny entuzjazm, pokrywający się z zapotrzebowaniem dużego nabywcy. Pozwala to wielorybom na bardziej efektywną sprzedaż bez powodowania niestabilności na dużą skalę.


Kiedy cena Bitcoin była oficjalnie wyższa niż jego szczyt wszechczasów na Coinbase, to zaostrzyły się nastroje na rynku. Wkrótce potem wieloryby zaczęły sprzedawać, co doprowadziło do znacznych likwidacji na dużych giełdach.


Prezes Cryptocurrency Ki Young Xu poinformował, że wypłata wielorybów została zahamowana 30 listopada. Powiedzieli:

"Nazwałem krótkotrwałą recesję spowodowaną drobną sprzedażą, aktywizacją wielorybów na giełdach i wypłatą wielorybów. Ale wiedziałem, że do tego roku zostanie złamany pułap 20 tysięcy USD. Jeśli nie dojdzie do ATH, może to wystąpić bardzo duże wycofanie z rynku, ponieważ wieloryby sprzedawałyby BTC w dużych ilościach."

Zalew wielorybów wystawiających BTC na giełdach, oznaczający większą presję na sprzedaż, oraz wyprzedaże od górników pogłębiły zwolnienie wzrostu cen BTC.


Gwałtowne ożywienie było prawdopodobnie spowodowane charakterem tego spadku. Wraz ze spadkiem ceny, na giełdach nastąpiła długa dekapitalizacja. W związku z tym, gdyby nie duża likwidacja, cena ledwo spadłaby w porównaniu z BTC.


Z tego powodu ożywienie było równie szybkie w górę i w dół. Późne transakcje krótkiej sprzedaży mogły być tak agresywne jak BTC, co prowadziło do krótkotrwałego spadku cen. W najbliższym czasie Bitcoin może wystąpić w dwóch głównych scenariuszach. Po pierwsze, może skonsolidować się powyżej 19.000 USD, co pozwoliłoby rynkowi instrumentów pochodnych na znalezienie i odbudowę wolnego kapitału.


Po drugie, trend BTC może być kontynuowany w sposób nieprzerwany, jako że po osiągnięciu rekordowego poziomu inwestorzy spodziewają się na wykresie eksplozji.


Jednakże perspektywy Makro na rynku Bitcoin są nadal bardzo optymistyczne. Scott Melker, inwestor kryptowalutowy, podkreślił, że miesięczna świeca na listopad zamknęła się po osiągnięciu wszechobecnego szczytu BTC, przedstawiając pozytywny długoterminowy obraz BTC.


Powiedział: "Poprzedni miesiąc zamknął się przy rekordowo wysokim miesięcznym zamknięciu świecy. Ten miesiąc zamknął się we właściwym czasie. Naprawdę nieskazitelny wykres. "


W najbliższym czasie główne poziomy wsparcia Bitcoin to 18,200 USD, 17,700 USD i 16,200 USD. Na tych obszarach nadal funkcjonują duże skupiska wielorybów, które mogą powodować poruszenie u nabywców.

- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 02 grudzień 2020 15:00
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama