Bitcoin 40 000 USD w ciągu 21 lat? Bloomberg analizuje Makro czynniki.

grudzień 04, 2020 191 0

Magazyn Bloomberg opublikował grudniowe wydanie swojego miesięcznego raportu Crypto Prognozy, który na podstawie analizy danych i inne czynniki prognozuje wyniki finansowe osiągnięte przez firmę Bitcoin w 2021 roku.

W raporcie zwrócono uwagę, że czynnikiem kluczowym dla tego roku był ogromny napływ inwestorów instytucjonalnych w związku z uruchomieniem wirtualnych usług walutowych przez giganta płatności PayPal, rynku kontraktów terminowych na wirtualne waluty oraz funduszy inwestycyjnych Grayscale (GBTC). Następnie przedstawiono prognozę cen na 2021 r., uwzględniającą czynniki makro, analizę techniczną i spadek podaży podstawowych charakterystyk technicznych (okres trwałości).


Zgodnie z analizą Bloomberga, w przyszłym roku 2021 przewiduje się linię wsparcia dla Bitcoina w okolicach poziomu 10.000 USD (1,03 mln USD), a linia oporu jest szacunkowo równa 50.000 USD (5,2 mln USD). Biorąc pod uwagę czynniki makro, spółka stwierdziła, że osiągnięcie 40 000 USD
jest rozsądnym poziomem.


W analizie regresji opartej na trendach kapitalizacji rynku Bitcoin od 2013 roku obliczono, że kapitalizacja rynkowa może osiągnąć 1 bln USD w 2022 roku, przy cenie BTC na tym samym poziomie około 55 000 USD, według danych spółki.

 

Popyt instytucjonalny.

Jednym z czynników stojących za tą byczą prognozą jest rosnące zapotrzebowanie na finansowe instrumenty pochodne związane z wirtualnymi walutami.


Między innymi aktywa zarządzane w GBTC, amerykańskim funduszu inwestycyjnym Grayscale, który przyciągnął zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, znacznie wzrosły z 2 mld USD (200 mld USD) na początku 2020 roku do około 10 mld USD (1 bilion USD); otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi CME Bitcoin wynosi 120 mln USD (12,5 mld USD) w 2019 roku. USD) do 1 miliarda dolarów (100 miliardów dolarów) w ciągu 20 lat, co stanowi gwałtowny wzrost.


Zmienność.

Następnie na liście czynników pozytywnych znajduje się spadająca zmienność Bitcoinów (zmienność cenowa). Podczas gdy wysoka zmienność jest synonimem wirtualnego rynku walutowego, to według analizy
Bloomberga, 260-dniowy wskaźnik zmienności cen, który porównuje amerykańską giełdę NASDAQ do rynku BTC, był na rekordowo niskim poziomie 1,8 na dzień 2 grudnia. Spadek zmienności Bitcoin'a zwykle prowadził do kolejnych wzrostów cen: po spadku do rekordowo niskiego poziomu w 2015 roku pojawiła się "bańka", w której wszystkie wirtualne waluty wzrosły ponad dziesięciokrotnie do końca 2017 roku.


Ponadto, zgodnie z analizą regresji Bloomberga dotyczącą zmienności BTC, "do 2024 r., w kolejnym półroczu, zmienność cen BTC może być równa zmienności złota". Wysoka płynność i stabilność zmienności zapewni dobrą kondycję rynku, a tym samym zachęci do wejścia na rynek lepiej finansowanych inwestorów instytucjonalnych.


Głęboki wpływ masowego łagodzenia polityki pieniężnej.

Jak wskazało wielu analityków i ekonomistów (ekonomistów), największym czynnikiem, który pobudził apetyt na ryzyko na rynkach akcji i Bitcoinów był wpływ ogromnych środków łagodzenia polityki pieniężnej związanych z globalnym rozprzestrzenianiem się śnieżnej kuli strachu przed wirusem.


W szczególności wpływ "luzowania ilościowego" (QE) i "ujemnych stóp procentowych" w bankach był znaczny, a światowa waluta rezerwowa, "dolar amerykański", poświęciła swoją wartość w druku masowym kosztem wspierania światowej gospodarki. Odporność na inflację w takich okolicznościach była głównym pozytywnym czynnikiem dla Bitcoinu.


Zadłużenie państw jako procent produktu krajowego brutto (PKB) rośnie, a zainteresowanie "nowoczesną koncepcją monetarną" (MMT) szybko rośnie. Ponieważ na ryzyko inflacji narażone są także zasoby dolara amerykańskiego i rezerwy walutowe innych krajów wyrażone w dolarach amerykańskich, oczekuje się wzrostu zainteresowania rynkami złota i Bitcoinów jako alternatywną klasą aktywów jako instrumentem zabezpieczającym.


Zmniejszająca się podaż i niedobór.

Jako czynnik pozytywny wymienił również spadek podaży wynikający z okresu półtrwania waluty. W przeciwieństwie do legalnych środków płatniczych, takich jak dolar i jen japoński, które mogą być emitowane w celu odzwierciedlenia woli rządu centralnego i banków, Bitcoin jest ustalony na
maksymalnie 21 milionów sztuk, a niedobór jest stymulowany przez "okres półtrwania" waluty, w której wielkość nowej emisji zmniejsza się co cztery lata. Do 2024 r., kiedy to nadejdzie kolejny okres półtrwania, nowa roczna emisja BTC zostanie obliczona na 1% całości.


Już teraz, Grayscale, PayPal i CashApp kupują obecnie Bitcoin, tymczasowo przewyższając kwotę nowego wydobycia, podnosząc cenę z punktu widzenia podaży i popytu.


- Sean Vinch

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama