Malta to pierwszy kraj gwarantujący pewność prawną dla kryptowalut

Parlament Malty oficjalnie uchwalił trzy projekty ustaw ustanawiające "pewność prawną" dla przedsiębiorstw kryptowalutowych. Politycy kraju zatwierdzili trzecie i ostatnie czytanie 4 lipca.

Zapewnienie prawnej pewności

Lokalne media podały 4 lipca, że ​​Parlament zatwierdził trzy projekty ustaw, zasadniczo wprowadzając je w życie. Są to ustawa Malta Digital Innovation Authority Act, ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach oraz ustawa o wirtualnym aktywach finansowych.

Według Silvio Schembri, ministra ds. Usług finansowych na Malcie, kraj ten jako pierwszy zapewnił pewność prawną dla branży kryptowalut.

 Schembri powiedział również, że taki ruch parlamentu maltańskiego ułatwi działania inwestorom, ponieważ firmy dysponują obecnie niezbędnymi środkami do działania w całkowicie regulowanym środowisku. Dodał także, że mam nadzieję przyciągnąć kolejne inwestycje w tym kraju:

Jestem optymistą, że kolejne firmy wybiorą Maltę do działania z systemem zapewniającym stabilność, co ostatecznie doprowadzi do dalszego wzrostu gospodarczego.

Co regulują nowe przepisy

Trzy projekty końcowe pomyślnie przeszły trzecie i ostatnie czytanie w Parlamencie:

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFA)

Reguluje wstępne oferty monet (ICO). Określa wstępne kroki, które każdy projekt musi przejść, aby być zgodnym. Jednym z interesujących wymogów jest to, że każdy emitent musi upublicznić swoją historię finansową.

Ustawa o innowacjach cyfrowych (MDIA)

Określa ustanowienie organu branżowego, regulującego rozwój, a także wdrażanie pewnych zasad przewodnich określonych w ustawie. Nowo sformułowany organ będzie również pełnił funkcje regulacyjne. Ciało ma być znane jako "Malta Digital Innovation Authority".

Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach (ITASA)

Definiuje przedsiębiorstwa oparte na blockchain i czyni je rozpoznawalnymi w oczach prawa. Został on wyznaczony jako podstawa do działania dwóch poprzednich przepisów.

Wzmocnienie pozycji Malty

Malta z powodzeniem stała się krajem, który opowiada się za powszechnym stosowaniem technologii opartej na technologii blockchain. Ostatnio kilka giełd kryptowalut , w tym Binance , OKEx i BitBay , uruchomiło operacje na wyspie ze względu na postępującą politykę w tej dziedzinie na Malcie oraz na złe przepisy w rodzimych krajach.

Część pozytywnego nastawienia tego kraju do branży reprezentuje jego premier. Joseph Muscat bardzo otwarcie mówił , że kryptowaluty są "nieuniknioną przyszłością pieniędzy".

Muscat oświadczył, że kraj zamierza stać się "globalnym centrum dla liderów rynku w tym nowym sektorze".

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Młoda czwartek, 05 lipiec 2018 12:46

    Malta pierwsza idzie z duchem czasu, tylko patrzeć jak kolejne kraje na poważnie zainteresują się Kryptowalutami.

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama