BitBay rozważa emigrację

kwiecień 24, 2018 2309 0

Największa Polska giełda kryptowalut Bitbay może zniknąć z Polski jeśli do wakacji nie nadejdą sensowne regulacje rynku kryptowalut w Polsce. Giełda będzie działać dalej jednak podatki będzie płacić w innym kraju. 

A podatków tych wcale nie jest mało, giełda Bitmarket24, wyemigrowała już za granicę, czy giełda Bitbay będzie zmuszona zrobić to samo?

Problem dotyczy nie tylko giełdy Bitbay, ale również innych polskich giełd, kantorów i firm zajmujących się kryptowalutami. Banki stwarzają problemy, zamykają konta legalnie działającym firmom. A wszystko na zlecenie KNF który próbuje ubić rynek blockchain w Polsce.

Czy tak wygląda postęp gospodarczy? Tak rząd chce dogonić Europę? 

Zaszufladkowano nas razem z przestępcami tylko dlatego, że polskie prawo nie nadąża za rozwojem gospodarczym. Trzeba oczyścić tę gęstą atmosferę. Jeśli przed wakacjami nie rozstrzygnie się kwestia regulacyjna dla branży krypto, będziemy zmuszeni przenieść firmę do innego europejskiego kraju, w którym będziemy mogli stabilnie funkcjonować” – Sylwester Suszek, prezes Bitbay.

Giełda Bitbay obsługuje 800 tys. klientów, z czego 70 proc. to Polacy. Pozostali to m.in. obywatele Unii Europejskiej, Chin, Indii, Afryki czy Ameryki Południowej. 

Bitbay nie chce opuszczać kraju. – Zależy nam, aby Bitbay był kojarzony z Polską, bo tutaj wyrósł na potężną firmę, wartą dziś blisko miliard złotych. Nadal chcemy się rozwijać i stąd wychodzić na zagraniczne rynki – dodaje.

Jak informowaliśmy na początku lutego BitBay trafił na czarną listę KNF w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Zawiadomienie związane jest z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych, a więc dotyczy nieuprawnionego prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Przypomnijmy rządowi że branża blockchain to nie tylko spekulacja i giełdy kryptowalut, branża blockchain to również przyszłość technologii produkcji, logistyki, zabezpieczeń i wiele wiele więcej, przede wszystkim jednak branża ta to cała masa specjalistów którzy wraz z giełdami wyemigrują za granicę by tam zakładać startupy technologiczne a nie w Polsce. Zostaniemy daleko w tyle jeśli ktoś w MF i KNF nie zacznie słuchać co branża blockchain ma do powiedzenia i co oferuje dla kraju.

Uważam też że problem leży głównie w braku zrozumienia dla technologii jakie niesie za sobą blockchain i powiązane z nim kryptowaluty.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama