Znany inwestor uważa że Bitcoin jest lepszym zamiennikiem złota

kwiecień 25, 2018 1027 0

Na konferencji Sohn Investment w poniedziałek, 23 kwietnia Jan Pfeffer, przedsiębiorca, inwestor, a obecnie partner w Pfeffer Capital, stwierdził, że Bitcoin jest pierwszym realnym zamiennikiem złota.

John Pfeffer powiedział, że jego przewidywania są takie, że cena Bitcoin wzrośnie do co najmniej 90 000 USD lub znacznie więcej.

John Pfeffer jest przedsiębiorcą, inwestorem, a obecnie partnerem w Pfeffer Capital. Jest także autorem książki "An (Institutional) Invest Cows on Cryptoassets".

Pfeffer wydał kilka odważnych stwierdzeń, poza optymistyczną prognozą cen Bitcoina. Zauważył również, że dziadek wszystkich kryptowalut jest "lepszy od złota". Zdaniem Pfeffera decentralizacja, a także odporność na cenzurę, są podstawowymi filarami popularności bitcoinów. Ponadto twierdzi on, że największa krypto-waluta "jest znacznie łatwiejsza do przechowywania i używania niż złoto".

Pfeffer zwrócił również uwagę, że jeśli 25% zagranicznych rezerw złota zostałoby zastąpionych bitcoinami, sieć kryptowalutowa otrzyma łączną wartość 6,4 biliona dolarów.

O ile oświadczenia Pfeffera są bez wątpienia odważne, to nie jest on pierwszy, który sugeruje, że Bitcoin może ostatecznie zastąpić złoto. Na przykład bracia Winklevoss pod koniec 2017 roku:

Biorąc bitcoin w izolacji ... uważamy, że bitcoin zakłóca złoto. Uważamy, że to lepsze złoto, jeśli spojrzymy na właściwości pieniędzy. A co sprawia, że ​​złoto złote? Niedostatek. Bitcoin jest właściwie zaopatrzony, jest bardziej przenośny, bardziej elastyczny, bardziej wytrzymały. To trochę lepsze złoto na planszy.

Kluczowy sentyment można zauważyć zarówno w oświadczeniu Pfeffera, jak i braci Winklevossa. Wyraźnie izolują Bitcoin od innych kryptowalut i jest jasne, że nie powinny się mieszać. Podczas konferencji Pfeffer był dość stanowczy, mówiąc, że "większość altcoinów to złe zakłady".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama