Kryptowaluta Wenezueli Petro znajduje zagranicznych inwestorów, ICO w marcu

luty 09, 2018 1585 0

Minister handlu zagranicznego i inwestycji zagranicznych Wenezueli José Vielma Mora ogłosił w czwartek, 8 lutego, że zagraniczni inwestorzy będą przyjmować płatności za swoje towary w petro, mówi sponsorowany przez rząd latynoski portal informacyjny TeleSur.

Petro, kryptowaluta wspierana przez ropę naftową, która ma zostać wydana zarówno w przedsprzedaży, jak i pierwszej ofercie monetarnej (ICO), został po raz pierwszy ogłoszony przez wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro w grudniu 2017r jak informowaliśmy tutaj. Biała księga petro wydana 30 stycznia wyjaśnia, że pomysł na petro pochodził od Hugo Chaveza, który przewidywał "silną walutę popartą surowcami".

Mora powiedział, że brazylijscy biznesmeni są gotowi zainwestować 300 milionów dolarów w Wenezueli, zaczynając od 100 milionów dolarów.

Minister wymienił także Polskę, Danię, Honduras, Norwegię i Wietnam jako kraje zagraniczne, które byłyby gotowe otrzymać petro w zamian za żywność i lekarstwa, powołując się na łączną kwotę 435 mln USD. Według Mora, Kanada również wyraziła zainteresowanie inwestowaniem w Wenezueli w sferze "farmaceutyki dla ludzi i zwierząt".

Petro to token ERC20, który został wstępnie wydobyty na Blockchain Ethereum, każdy petro jest wspierany przez jedną baryłkę ropy. Maduro zamówił emisję 100 mln petro w dniu 14 stycznia w ramach przygotowań do przedsprzedaży.

Stworzenie petro zostało sceptycznie ocenione przez krytyków i członków parlamentu opozycji wenezuelskiej, którzy uważają petro za oszukańczą walutę, która może pomóc Maduro uniknąć sankcji.

Przedsprzedaż petro odbędzie się od 20 lutego w godzinach 04: 00 UTC do 19 marca o godzinie 04: 00 UTC, a dostępne będzie 38,4 milionów tokenów. Tokeny przedsprzedażne "mogą być wymieniane na petro [monety] w dowolnym momencie między datą rozpoczęcia a zamknięciem wstępnej oferty", zgodnie z białą księgą.

ICO odbędzie się dzień po zakończeniu przedsprzedaży, 20 marca o godzinie -04: 00 GMT, z 44 milionami petro dostępnych do sprzedaży w punkcie sprzedaży o wartości 60 USD - cena baryłki ropy w Wenezueli w drugim tygodniu stycznia 2018 roku. Zgodnie z białą księgą cena podlega wahaniom rynkowym.

Biała księga pisze, że rząd wenezuelski zaakceptuje petro jako zapłatę za krajowe podatki, opłaty i usługi publiczne, i będzie regulowany przez Nadzór nad Kryptowalutami i National Blockchain Observatory.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 15:44
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama