Nowy sposób na ICO - DAICO

luty 13, 2018 1810 0

Niedawno opisywaliśmy czym jest ICO, tym razem przedstawimy ulepszony system ICO zwany DAICO.

Co to jest DAICO

Jest to poprawa w modelu pozyskiwania funduszy ICO, który uwzględnia pewne aspekty DAO.

Pomysł został zasugerowany przez Vitalika Buterina w styczniu 2018 r. Ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ICO poprzez zaangażowanie inwestorów w początkowy proces opracowywania projektu.

Umożliwi to także właścicielom tokenów głosowanie za zwrotem wniesionych funduszy, jeśli nie są zadowoleni z postępów poczynionych przez deweloperów.

W przypadku projektów wdrażających koncepcję DAICO wymusi ona na programistach odpowiedzialność i zapewni właścicielom tokenów dodatkowy spokój ducha, gwarantując co najmniej minimalny opłacalny produkt lub zwrot pieniędzy.

Jak działa DAICO

Zaczyna się jako Inteligentny kontrakt w trybie składkowym.

Umowa DAICO będzie miała mechanizm, w którym podmioty przekazujące mogą przesyłać fundusze na projekt w zamian za tokeny specyficzne dla sieci. Kiedy skończy się okres zbiórki, umowa zakazuje wniesienia dodatkowej opłaty, tj. Zwykłej sprzedaży żetonów.

Istnieje jedna zmienna, która wchodzi w życie po zakończeniu okresu składkowego nazywanego zmienną typu "dotknij". Ten impuls w umowie można zaprogramować w celu z góry określonej kwoty (na sekundę), którą programiści mogą wypłacić z funduszy sprzedaży tokena.

Początkowo limit zostanie ustawiony na zero, ale uczestnicy mogą następnie głosować nad rezolucją w celu zwiększenia kranu.

Jakie elementy z DAO są włączone

Z DAO pochodzą trzy główne elementy.

Po pierwsze, w żadnym momencie nie można całkowicie zaufać całkowicie scentralizowanemu zespołowi. O decyzjach w sprawie funduszy od początku decyduje demokratyczny system głosowania.

Po drugie, finansowanie nie jest wypłacane jednorazowo, ale wdrażany jest mechanizm umożliwiający jego rozprzestrzenianie się w czasie.

Wreszcie istnieje możliwość zwrotu wniesionych pieniędzy. Decyzja ta opiera się na "mądrości tłumu", tzn. Uczestnicy mogą głosować za zwrotem pozostałych środków, jeśli zespół nie wdroży projektu.

Czym różni się od ICO

Główną różnicą jest dostęp do funduszy.

Dzięki ICO , po zakończeniu sprzedaży tokenów deweloperzy mają pełny dostęp do wszystkich wniesionych funduszy. Deweloperzy muszą z góry obliczyć, ile jest konieczne do wyprodukowania minimalnego, realnego produktu, a kiedy osiągną tę kwotę, zwaną "soft cap", mogą rozpocząć pracę nad produktem i wydawać pieniądze na wszystko, co uznają za konieczne. Jeśli nie osiągną tego początkowego miękkiego ograniczenia, muszą zwrócić pieniądze. Ale jeśli tak, to nie ma już prawdziwego zobowiązania.

Za pomocą DAICO uczestnicy mogą głosować nad rezolucjami (w fazie rozwoju), aby zwiększyć stawkę lub zwrócić pozostałe środki z wkładu własnego (samozniszczenie umowy).

Korzyści w porównaniu z ICO

Zapewnia większą kontrolę w rękach inwestorów.

Uczestnicy mają dużo więcej do powiedzenia i mają wpływ na etapie opracowywania projektu. Jeśli nie są zadowoleni z przebiegu projektu, mogą ustalić, że umowa ma zostać wycofana i uzyskać zwrot pieniędzy.

To całkowicie zmniejsza ryzyko oszustw ICO, w których deweloperzy utrzymują sprzedaż symboliczną, a następnie uciekają z pieniędzmi, gdy tylko ICO zostanie zakończone, bez wytwarzania żadnego produktu.

Ponieważ ilość środków, które zostaną uwolnione z Inteligentnego Kontraktu, jest ograniczona i ściśle kontrolowana, ograniczy występowanie 51% ataków. Nawet jeśli dojdzie do 51% ataku, gdy atakujący chce wysłać fundusze wybranej osobie trzeciej, konsekwencje będą ograniczone do kwoty, która została upoważniona do zwolnienia przez współpracowników (lub zespół rozwijający) w dowolnym momencie (kran).

Z ICO, gdy zespół wyciaga dziesiątki milionów dolarów, cierpi na pogorszenie motywacji do realizacji projektu, lub przynajmniej aktywność znacznie się zmniejsza. Dzięki modelowi DAICO motywacja zespołu do realizacji pomysłu, czyli do dostarczenia produktu, jest podtrzymywana przez cały okres życia.

Potencjalne wyzwania związane z DAICO

Podobnie jak w przypadku każdej nowej koncepcji, pojawią się pewne wyzwania, które wymagają dopracowania.

Jeśli deweloperzy posiadają dużą część rozproszonych tokenów, potencjalnie muszą mieć wpływ tylko na niewielki procent współpracowników, aby wpłynąć na ich głos i uzyskać więcej środków uwolnionych z Inteligentnego Kontraktu.

Istotna jest także edukacja osób wnoszących wkład. Muszą zrozumieć, dlaczego cena danego żetonu rośnie lub spada, aby podjąć właściwą decyzję podczas głosowania nad zwiększeniem kwoty kranu lub zwróceniem funduszy. Najlepszą decyzją jest decyzja oparta na faktach dotyczących samego projektu, a nie na emocjach związanych z ceną danego tokena.

Wreszcie, uczestnicy mogą również całkowicie się uwolnić, pokładając całe zaufanie w samej koncepcji DAICO i dlatego uważają, że nie jest konieczne, aby rzeczywiście brali udział w głosowaniach i rezolucjach, zmniejszając próg większości i osłabiając bezpieczeństwo mechanizmu.

Czy DAICO się przyjmie

Trudno powiedzieć, ponieważ koncepcja nie została jeszcze wdrożona. Jednak ze względu na większe bezpieczeństwo inwestorów, wygląda to ciekawie. Według Buterina taki model chroni interesy inwestorów, umożliwiając osiągnięcie konsensusu w społeczności dotyczącej udziału, jaki deweloperzy mogą wydedukować z pożyczonych funduszy na swoje potrzeby. Ponadto, według Buterina, stworzy to niezawodną obronę przed atakiem w wysokości 51%, kiedy większość zasobów znajduje się w tych samych rękach.

Wcześniej Buterin wielokrotnie krytykował obecny mechanizm ICO, ponieważ jest wykorzystywany przede wszystkim do przyciągnięcia jak największej ilości pieniędzy, a nie do tworzenia przydatnych rozwiązań.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama