Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

Bitcoin rośnie trzeci dzień z rzędu po ogłoszeniu przez Salwador daty, w której kryptowaluta zostanie uznana za prawny środek płatniczy. Kraj podaruje również każdemu obywatelowi 30 dolarów za pośrednictwem e-portfela.

Najcenniejsza na świecie kryptowaluta zyskała obecnie ponad 5% na wartości w ciągu 24 godzin. Większość pozostałych kryptowalut znajdujących się w pierwszej dwudziestce pod względem wartości rynkowej wzrosła na wartości o 2-17% w tym samym okresie, a największe dzienne zyski odnotował Dogecoin.

Pomimo tego, że Bitcoin waha się od 30 000 do 41 000 USD, skok ceny zbiega się z zapowiedziami prezydenta Salwadoru, Nayiba Bukele, który mówił o kryptowalutach podczas ogólnokrajowego przemówienia w czwartek wieczorem.

Bukele powiedział obywatelom swojego kraju, że po zarejestrowaniu się w e-portfelu Chivo za pomocą rozpoznawania twarzy będą mogli otrzymać darmowe 30 dolarów w bitcoinach. Prezydent powiedział również, że kontrowersyjna ustawa o bitcoinach wejdzie w życie 7 września.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Tymczasem tradycyjne rynki, które często korelowały z ruchami cen bitcoina, odnotowały silniejsze wzrosty ze względu na pozytywne wiadomości o porozumieniu między ponadpartyjną grupą senacką, składającą się z pięciu republikanów i pięciu demokratów oraz prezydenta USA Joe Bidena.

W czwartek strony osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie planu infrastrukturalnego o wartości 579 milionów dolarów. Udało się to po tygodniach negocjacji, które pomogły zwiększyć amerykańskie akcje firm budowlanych i sprzętowych, takich jak Caterpillar Inc., na wiadomości o transakcji.

Amerykańskie giełdy zamknęły czwartek na zielono, a wszystkie rynki azjatyckie, z wyjątkiem Laosu i Pakistanu, odnotowały w piątek pozytywne wyniki.

John McAfee, pionier oprogramowania, były kandydat na prezydenta, przedsiębiorca kryptowalut i płatny adwokat, prowadził pełne historii życie.

Był znany zarówno ze swoich narkotyków, kobiet i eskapad z bronią, jak i oprogramowania zabezpieczającego, które nosi jego imię i uczyniło go bogatym. Chociaż był kluczową postacią w historii informatyki, pozycja McAfee w świecie kryptowalut została nadszarpnięta historią nieudanych projektów, złamanych obietnic i skojarzeń z rzekomymi oszustwami.

Mimo to był swego rodzaju ikoną, z ponad milionem obserwujących na Twitterze, zanim znaleziono go martwego w środę w hiszpańskim więzieniu. Człowiek urodzony wbrew państwu, w latach poprzedzających aresztowanie przez hiszpańską policję w 2020 roku przewodził władzom podczas obławy. To właśnie na pełnym morzu – na niekontrolowanych wodach – McAfee prowadził większość swojej kampanii na prezydenta USA, w który to wyścig wszedł w 2018, aby „najlepiej służyć społeczności kryptowalut”. To była druga runda prezydencka McAfee.

Według hiszpańskiego departamentu sprawiedliwości znaki wskazują na samobójstwo. Na kilka godzin przed odnalezieniem jego ciała hiszpański Sąd Najwyższy orzekł, że McAfee może zostać poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, aby stawić czoła zarzutom uchylania się od płacenia podatków, częściowo związanych z przestępstwami dotyczącymi kryptowalut.

McAfee był poszukiwany w Tennessee i Manhattanie za oskarżenia o przestępstwa związane z podatkami i domniemany brak ujawnienia dochodów uzyskanych z kryptowaluty. Został również oskarżony o nieujawnianie zarobków z przemówień i sprzedaż jego historii do nadchodzącego filmu dokumentalnego w latach 2014-2018. W marcu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła go o ukrywanie dochodów z kryptowalut w wysokości ponad 23 milionów dolarów. Groził mu wyrok do 30 lat więzienia.

„Stany Zjednoczone wierzą, że posiadam ukryte krypto”, napisał 75-letni McAfee w przypiętym tweecie, jednym z ostatnich, 16ego czerwca “Chciałbym żeby tak było, ale większość z nich została roztrwoniona przez osoby z Teamu McAfee, a pozostałe moje aktywa są zajęte. Moi przyjaciele wyparowali ze strachu przed skojarzeniami ze mną.

“Nie mam nic.”

„Ale niczego nie żałuję”

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

McAfee, urodzony w Wielkiej Brytanii i wychowany w Wirginii, wypuścił pierwsze komercyjne oprogramowanie antywirusowe – McAfee VirusScan. Mimo że sprzedał założoną w 1987 roku firmę McAfee Associates firmie Intel, było to powiązanie, którego nie mógł zerwać. W 2013 roku opublikował film zatytułowany „Jak odinstalować program McAfee Antivirus”, w którym McAfee z zaczerwienionymi oczami strzela do własnego komputera.

W tym samym roku powiedział USA Today, że był „po prostu zmęczony technologią”. W swojej karierze, która trwała dziesięciolecia i przeszła od oprogramowania, przez antybiotyki do technologii antynadzoru, McAfee w końcu znalazł nowy cel w zdecentralizowanych technologiach. To była branża, na którą stawiał swoje karty.

W 2012 roku uciekł z Belize, ponieważ policja powiedziała, że ​​był „osobą związaną z” morderstwem Gregory'ego Vianta Faulla, amerykańskiego emigranta. Wykryto go w Gwatemali, gdzie został zatrzymany przez władze. Następnie udał się do Seattle przez Miami, gdzie prowadził nietypowe życie, aż do kandydowania na prezydenta w 2016 roku z ramienia partii libertariańskiej.

W 2014 roku McAfee założył Future Tense, startup zajmujący się budowaniem zdecentralizowanego narzędzia sieciowego o nazwie D-Central. Zasadniczo był to sposób na dostęp i obsługę sieci mesh w celu anonimowego wysyłania wiadomości i plików bez dotykania sieci.

Dwa lata później dołączył do MGT Capital Investments, gdzie jako dyrektor naczelny skierował koncentrację firmy na serwisach o sporcie i grach do wydobywania kryptowalut. Po polubownym rozłamie McAfee dołączył do korporacyjnego startupu blockchain Luxcore w 2018 roku.

W szczytowym momencie początkowego boomu na monety (ICO), McAfee działał jako płatny promotor dla wielu firm i projektów. Podobno naliczył ponad 100 000 USD za pojedynczy tweet promocyjny dla wielu swoich obserwatorów. Jednym z jego z pamiętnych wyczynów z 2018 roku było wytatuowanie na plecach promocyjnego tatuażu „Skycoin”.

Była to lukratywna działalność, którą McAfee zakończył ponieważ, jak twierdził, otrzymał „groźby” od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Od tamtej pory pojawiły się raporty szczegółowo opisujące jego rzekome powiązania z różnymi “pumps and dumps” (jak określa się oszustwa polegające na manipulowaniu instrumentami finansowymi).

W czerwcu 2019 r. McAfee zaprezentował platformę handlową Magic i ogłosił, że uruchomi własną kryptowalutę, Freedom Coin. Miesiąc później, z nieujawnionego miejsca na swojej łodzi, McAfee napisał na Twitterze: „Jestem kandydatem na prezydenta z 1,2 miliona obserwujących. Moim przestępstwem jest nieskładanie deklaracji podatkowych – co nie jest przestępstwem. Reszta to propaganda rządu USA, która ma mnie uciszyć. Mój głos jest głosem sprzeciwu. Jeśli zostanę uciszony, następny będzie sam sprzeciw”.

Podaż używanego sprzętu do wydobywania bitcoinów w obiegu w Chinach gwałtownie wzrosła po tym, jak państwowym sieciom energetycznym nakazano odciąć podaż dla farm wydobywających bitcoin na początku tego miesiąca.

Dane on-chain pokazują, że około 50 eksahashów na sekundę mocy obliczeniowej w sieci bitcoin przeszło w tryb offline, odkąd Xinjiang i Syczuan – dwa największe regiony wydobycia bitcoinów w Chinach – wydały podobne rozkazy zamknięcia się farmom wydobywczym bitcoinów w dniach 9 i 18 czerwca. Stanowiło to około 30% całości sieci w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wielu ekspertów branży wydobywczej bitcoin w Chinach oszacowało podczas dyskusji panelowej w kwietniu, że dominacja chińskiego wskaźnika hashowania bitcoinów nad całością sieci spadła już do około 40%. Wygląda na to, że w ciągu ostatnich tygodni około trzech czwartych chińskich górników bitcoin zostało wyłączonych.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Kevin Zhang, wiceprezes amerykańskiej firmy wydobywczej Foundry, powiedział w środowym wątku na Twitterze, że na podstawie jego rozmów z górnikami w Chinach „około 70% zdolności wydobywczych bitcoinów w Chinach zostało wyłączone, a do końca tego miesiąca ta liczba zbliży się do 90%”.

Chociaż trudno jest dokładnie określić, ile jednostek maszyn do wydobywania bitcoinów zostało odłączonych od zasilania, możliwe jest oszacowanie względnych dolnych i górnych granic na podstawie specyfikacji technicznych różnych modeli wydobywania.

Jeśli zakładając, że 50 EH/s mocy obliczeniowej, która ostatnio przeszła w tryb offline pochodziło z najnowszej generacji sprzętu górniczego, takiego jak Bitmain AntMiner S19 Pro, oznacza to, że istnieje co najmniej 500 000 jednostek takich maszyn. Zakładając, że niepodłączona moc mieszająca pochodzi z modeli sprzed lat, takich jak AntMiner S9, to dodatkowe zasilanie w obiegu może wynosić nawet 3,5 miliona jednostek. Rzeczywistość prawdopodobnie leży gdzieś pośrodku.

Maszyny te albo zmienią właściciela, albo są w drodze do krajów poza Chinami, takich jak Kazachstan, Rosja, USA czy Kanada.

Bitcoin spadł we wtorek poniżej długo utrzymywanego poziomu wsparcia 30 000 USD, osiągając najniższy poziom od 28 stycznia.

Kryptowaluta handlowana była na 29 700 USD na krótko przed południem co sprowadza wzrost od początku roku do zaledwie 3%.

Spadek nastąpił dzień po tym, jak Ludowy Bank Chin nakazał głównym instytucjom finansowym w kraju zaprzestanie ułatwiania transakcji kryptograficznych i sygnalizuje koniec czterotygodniowej konsolidacji między 30 000 a 40 000 USD.

Rynek patrzy na ruchy z południa, a presja popytowa słabnie w wyniku obaw regulacyjnych i niedawnego jastrzębiego nastawienia Rezerwy Federalnej.

„Nie ma bezpośrednich dowodów na to, że ludzie w Chinach kupują kąpiel BTC. Jak pokazuje indeks OTC ChaiNext tether (USDT), wartość oscylowała w ciągu ostatnich kilku tygodni w czerwcu na poziomie 99, co pokazuje niewielkie zniżko w handlu USDT” – powiedział Matthew Lam, analityk giełdy kryptograficznej OKEx.

„Istnieje niewiele dowodów na zapotrzebowanie na spadek. Ludzie wciąż są odsunięci na bok” – powiedział Amber Funds.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Bitcoin osiągnął najwyższy poziom tego roku - powyżej 64 000 USD - w połowie kwietnia i spadł o 35% w maju z powodu obaw dotyczących negatywnego wpływu kopania kryptowalut na środowisko i wznowienia działań regulacyjnych w Chinach.

W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna nieoczekiwanie przesunęła termin pierwszej podwyżki stóp procentowych na 2023 r., zwiększając presję na kryptowalutę.

Podczas gdy bitcoin spadł o 8% w ciągu 24 godzin, inne główne monety, takie jak eter, XRP i cardano, odnotowały straty w wysokości 10-20%. Dogecoin, kryptowaluta-mem, jest o 25% niżej.

W związku z tym wskaźnik dominacji bitcoina lub udział największej kryptowaluty w całym rynku osiągnął miesięczny szczyt powyżej 47%, według źródła danych TradingView.

Matthew Dibb, COO i współzałożyciel Stack Funds, przewiduje dalszy wzrost stopy dominacji bitcoina.

„Osobiście uważam, że najlepszą obecnie transakcją na kryptowaluty (niezależnie od kierunku) jest długa dominacja bitcoinów lub krótkie alternatywne kryptowaluty w stosunku do bitcoinów” – powiedział Dibb.

„Jeśli rynek spadnie, bitcoin powinien spaść mniej niż altcoiny” – powiedział Dibb. „Jeśli nastroje się poprawią, bitcoin wzrośnie bardziej niż altcoiny”.

Ludowy Bank Chin (PBOC) w poniedziałek powiedział głównym instytucjom finansowym w kraju, aby przestały ułatwiać transakcje w walutach wirtualnych, zwiększając negatywne nastroje na rynkach kryptowalut.

Banki nie mogą dostarczać produktów ani usług, takich jak handel, rozliczanie i rozliczanie transakcji kryptograficznych, powiedział PBOC w oświadczeniu.

Muszą również upewnić się, że identyfikują rachunki kapitałowe na giełdach walut wirtualnych i dealerów pozagiełdowych oraz odcinają łącze płatnicze dla środków transakcyjnych w odpowiednim czasie.

Kryptowaluty spadły, handel bitcoinami wyniósł blisko 32 000 USD, a eter spadł poniżej 2000 USD po raz pierwszy od 23 maja.

Chociaż uprzedzenie LBCh przeciwko kryptowalutom nie jest nowe, najnowsze oświadczenie pojawiło się po konsultacjach z Chińskim Bankiem Przemysłowym i Handlowym, Chińskim Bankiem Rolnym, Bankiem Budowlanym, Pocztowym Bankiem Oszczędności, Bankiem Przemysłowym i Alipay (Chiny) Network Technology w tej sprawie.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Bank centralny zwrócił uwagę na szum wokół transakcji w walutach wirtualnych i zidentyfikował je jako ryzyko nielegalnych transakcji transgranicznych i prania pieniędzy oraz wyzwanie dla porządku gospodarczego i finansowego.

Instytucje finansowe i banki zgodziły się podjąć niezbędne kroki zgodnie z wytycznymi LBCh.

Pocztowy Bank Oszczędności wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że podejmie kroki w celu zakazania działalności biznesowej związanej z wirtualną walutą.

Według dziennikarza Colina Wu, podobne oświadczenia wydały również platforma płatnicza Alipay i Chiński Bank Rolny.

Dyktat LBCh pojawia się po tym, jak rząd rozprawił się z działalnością wydobywczą kryptowalut w prowincji Syczuan, największym na świecie obszarze wydobycia bitcoinów zasilanych energią wodną.

Chiny wstrząsnęły rynkami kryptograficznymi w zeszłym miesiącu, powtarzając długo utrzymywany zakaz handlu i kopania kryptowalut.

Iron Titanium Token (TITAN) – token akcji zdecentralizowanego protokołu finansowego (DeFi), który kiedyś był wart 2 miliardy dolarów – spadł prawie do zera.

TITAN należy do Iron Finance, projektu, który rozpoczął współpracę z siecią Polygon 18 maja, aby wykorzystać wydajność i niskie opłaty transakcyjne Polygon.

Projekt próbował uruchomić częściowo zabezpieczony stablecoin znany jako IRON. Wartość tego stablecoina została ustalona na 1 USD. Stablecoins to kryptowaluty, których wartość jest powiązana z aktywami finansowymi, takimi jak towary lub waluta emitowana przez rząd, w celu utrzymania ich stabilności.

W przypadku IRON, który otrzymuje zabezpieczenie od TITAN, użytkownicy mogą wybić nowe stablecoiny za pomocą mechanizmu w sieci Iron Finance, blokując 25% w TITAN i 75% w USDC.

Ze względu na to, jak funkcjonuje „tokenomika” tego konkretnego projektu DeFi, kiedy wybijane są nowe stablecoiny IRON, popyt na TITAN wzrasta, podnosząc jego cenę. I odwrotnie, gdy cena TITAN-a dramatycznie spada, jak to miało miejsce w środowy wieczór, token staje się niestabilny.

„Cena TITAN-a wzrosła do 65 dolarów, a następnie spadła do 60 dolarów. To spowodowało, że wieloryby [duzi inwestorzy] zaczęli sprzedawać” – powiedział Fred Schebesta, inwestor Iron Finance. „To doprowadziło do dużego odejścia [IRON]”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

Gdy wielcy inwestorzy zaczęli odciążać swoje tokeny TITAN, zalali rynek nadmiarem tokenów, powodując panikę bankową. Bieg bankowy odnosi się do sytuacji, gdy duży odsetek użytkowników próbuje wypłacić pieniądze jednocześnie wierząc, że bank, lub w tym przypadku protokół, przestanie istnieć.

To z kolei spowodowało, że TITAN zaczął spadać w dramatyczny sposób, podobnie jak ustalona wartość IRON. Ponieważ sprzedaż przez dużych posiadaczy jeszcze bardziej zmniejszyła wartość IRON, uruchomiła mechanizm stablecoin, który wybija TITAN i usuwa płynność w celu ustabilizowania IRON do 1 USD.

Spowodowało to możliwość arbitrażu różnicy w cenie IRON i TITAN, która z kolei zalała rynek jeszcze większą liczbą tokenów TITAN, dodając dodatkową presję sprzedażową i jeszcze bardziej destabilizując cenę IRON.

„To był wir kryptowalut” – powiedział Schebesta.

Na początku użytkownicy otrzymywali zwrot w wysokości 2%-5% dziennie. Kiedy kurz opadł, TITAN był bliski zera, a IRON ostatnio widziano daleko od pegu, za około 0,69 USD.

Projekt zareagował, oferując umorzenia w USDC, ale przypomniał użytkownikom, że będą musieli poczekać 12 godzin, zanim funkcja blokady czasowej minie i operacja będzie mogła zostać wykonana.

Na pewnym etapie firma Iron Finance miała łączną wartość ponad 2 miliardów dolarów w firmie Polygon. Od tego czasu wartość ta spadła do około 356,5 miliona dolarów, zgodnie z własnym pulpitem nawigacyjnym protokołu.

„Nie było wyciągania sobie dywanów spod nóg ani żadnych nadużyć” – powiedział Schebesta. „To, co się stało, jest po prostu najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć, biorąc pod uwagę tokenomikę”.

Fundusze bitcoinowe powoli się wykrwawiają w następstwie nieoczekiwanego ataku Rezerwy Federalnej.

Dane śledzone przez ByteTree Asset Management pokazują, że liczba monet w posiadaniu amerykańskich i kanadyjskich funduszy zamkniętych oraz kanadyjskich i europejskich funduszy ETF spadła w piątek do 782 558 BTC (wartość 28,72 mld USD). Jest to poziom najniższy od 25 lutego. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni udziały spadły o ponad 15 000.

W środę Rezerwa Federalna zaskoczyła rynki jastrzębim zwrotem, przesuwając termin kolejnej podwyżki stóp procentowych na 2023 rok.

Od tego czasu większość aktywów, w tym bitcoin, znalazła się pod presją sprzedaży, chociaż wiodąca kryptowaluta pozostała stosunkowo odporna w porównaniu z większością walut fiducjarnych i złotem.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

W połowie maja zasoby funduszy osiągnęły najwyższy poziom powyżej 815 000 BTC, po wzroście o ponad 300 000 BTC od października.

Majowy szczyt zbiegł się ze spadkiem bitcoina z 58 000 USD do prawie 30 000 USD.

„BTC posiadane przez ETF-y i fundusze są znaczącą i mierzalną próbką popytu w sieci” – powiedział CIO ByteTree Charlie Morris. „Ciężkie zakupy instytucjonalne w październiku ubiegłego roku doprowadziły do ​​gwałtownego wzrostu cen, który ochłodził się w drugim kwartale tego roku”.

Amerykańska General Services Administration, agencja, która sprzedaje nadwyżki aktywów posiadanych przez rząd federalny, od mebli biurowych po domy i traktory, powiedziała, że ​​wystawi na aukcję bitcoin (BTC) i litecoin (LTC) o łącznej wartości rynkowej 377 000 USD.

Licytacja w ostatniej aukcji rozpoczyna się w piątek o godzinie 17:00. ET i trwa do poniedziałku o godzinie 17:00, zgodnie z komunikatem prasowym. W pakiecie znajduje się jedenaście partii kryptowalut, w tym 8,93 bitcoinów i 150,2 litecoinów. Zgodnie z dokumentem na stronie aukcyjnej GSA, litecoiny zostały skonfiskowane podatnikowi za niepłacenie podatków od dochodów wewnętrznych.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

GSA zebrało 937 092 USD, sprzedając 16,99 bitcoinów w trzech aukcjach na początku tego roku.

„Po dodaniu nowego rodzaju kryptowaluty zapowiada się, że będzie to jedna z naszych najbardziej ekscytujących aukcji w tym roku” – powiedział w oświadczeniu Thomas Meiron, regionalny komisarz GSA Federal Acquisition Service.

Inwestorzy muszą się zarejestrować, aby licytować. Zwycięski licytant musi posiadać portfel cyfrowy, aby otrzymać nieruchomość i musi dokonać płatności nie później niż 23 czerwca.

Pojemność sieci Bitcoin Lightning przekroczyła 1500 bitcoinów, co jest kwotą wartą 61,3 miliona dolarów po obecnych cenach.

Sieć Lightning jest głównym rozwiązaniem skalującym Bitcoina, zaprojektowanym tak, aby wysyłanie niewielkich ilości bitcoinów było tańsze i szybsze. Zazwyczaj płatności w sieci trwają zaledwie kilka sekund, a opłaty zaczynają się już od 1 satoshi, czyli około 0.00038 USD, według Lightning Explorer 1ML.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Sieć rozwija się w szybkim tempie od stycznia, kiedy jej pojemność wynosiła zaledwie 1040 bitcoinów. Oznacza to, że wzrosła o prawie 50% w mniej niż sześć miesięcy po trzech latach, aby przebić się znacznie powyżej 1000 bitcoinów.

Liczba węzłów w sieci wzrosła do 21 567 według 1ML, chociaż tylko 12 040 z nich ma kanały, które są online i aktywne. W całej sieci istnieje obecnie ponad 50 000 kanałów łączących ze sobą węzły.

Sieć Lightning odnotowała również większą ekspozycję w ostatnich tygodniach, ponieważ rząd Salwadoru uczynił bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Sieć Lightning jest już popularna w kraju, a aplikacje obsługujące Lightning, takie jak Strike i Bitcoin Beach, pozostają na szczycie lokalnych rankingów Sklepu Google Play.

Nowe badanie sugeruje, że Brytyjczycy chętniej inwestują w kryptowaluty niż w tradycyjne akcje i inwestycje oparte na akcjach.

Ankieta brytyjskiej firmy inwestycyjnej AJ Bell wykazała, że ​​7% dorosłych respondentów z Wielkiej Brytanii zgłosiło, że kupiło kryptowaluty w ciągu ostatniego roku, w porównaniu do 5%, które zainwestowało w akcje i udziały na indywidualnych kontach oszczędnościowych (ISA). Akcje i udziały ISA to rodzaj konta oszczędnościowego, które pozwala użytkownikom inwestować bez płacenia podatku od dochodów lub zysków kapitałowych.

Ankieta została przeprowadzona przez narzędzie śledzące badania rynku online “Find Out Now” i przeprowadziła ankietę wśród 1269 respondentów. Laith Khalaf, analityk finansowy w AJ Bell, skomentował, że wyniki obalają powszechne przekonania:

„Kiedy więcej osób kupuje kryptowalutę niż inwestuje na giełdzie ISA, należy dojść do wniosku, że świat zwariował na punkcie kryptowalut”.

Ankieta wykazała, że ​​​​inwestorami w kryptowaluty są głównie mężczyźni i mają mniej niż 35 lat, a 71% tych, którzy powiedzieli, że kupili aktywa kryptowalutowe, twierdziło, że osiągnęli zysk, podczas gdy 12% zgłosiło stratę w ubiegłym roku. Co zabawne, 17% stwierdziło, że nawet nie wie, co zarobiło lub straciło dzięki swoim kryptowalutowym inwestycjom.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Badanie wydaje się być sprzeczne z badaniami brytyjskiego think tanku Parliament Street z marca, które ujawniły, że 52% z 2000 respondentów w tej konkretnej ankiecie wyraziło, że są bardziej skłonni do inwestowania na giełdzie i tradycyjnych aktywach, takich jak złoto, niż w krypto, z trzecim stwierdzeniem, że nie zainwestują w krypto, ponieważ uważają, że już „przegapili okazję”.

Brytyjskie biuro finansowe This is Money poinformowało, że analityk AJ Bell stwierdził, że nowe badanie wykazało, że młodsi ludzie mają większe zaufanie do swojego zrozumienia kryptowalut, ale Khalaf pozostał sceptyczny wobec nich osobiście: „Z pewnością wygląda na to, że niektórzy konsumenci skaczą na głęboką wodę kryptowalut, zanim nauczą się pływać w płytszych wodach.”

Khalaf zalecił inwestowanie w zdywersyfikowany portfel, który nie jest nadmiernie eksponowany na kryptowaluty, dodając:

„Młodzieńczy profil nabywców kryptowalut sugeruje, że do tej pory zgromadzili niewiele aktywów i mogą poważnie uszkodzić swoje finanse, jeśli rynki kryptowalut zmienią się na gorsze”.

Analityk skomentował wpływ Elona Muska na rynki Bitcoin, odnosząc się do niektórych z jego ostatnich tweetów i stwierdzając, że „nie są one miarą szerszego sentymentu biznesowego do Bitcoina”.

Brytyjski Express poinformował, że opublikowane w zeszłym tygodniu dane Jej Królewskiej Mości Urzędu Skarbowego i Celnego są kolejnym sygnałem, że obecne szaleństwo inwestowania w kryptowaluty nie wykazuje oznak spowolnienia.

 

Bitbay

 

Reklama