Wydrukuj tę stronę

„Niczego nie żałuję”: podróż McAfee od Infosec Executive do Crypto Showmana

czerwiec 24, 2021 1823 0

John McAfee, pionier oprogramowania, były kandydat na prezydenta, przedsiębiorca kryptowalut i płatny adwokat, prowadził pełne historii życie.

Był znany zarówno ze swoich narkotyków, kobiet i eskapad z bronią, jak i oprogramowania zabezpieczającego, które nosi jego imię i uczyniło go bogatym. Chociaż był kluczową postacią w historii informatyki, pozycja McAfee w świecie kryptowalut została nadszarpnięta historią nieudanych projektów, złamanych obietnic i skojarzeń z rzekomymi oszustwami.

Mimo to był swego rodzaju ikoną, z ponad milionem obserwujących na Twitterze, zanim znaleziono go martwego w środę w hiszpańskim więzieniu. Człowiek urodzony wbrew państwu, w latach poprzedzających aresztowanie przez hiszpańską policję w 2020 roku przewodził władzom podczas obławy. To właśnie na pełnym morzu – na niekontrolowanych wodach – McAfee prowadził większość swojej kampanii na prezydenta USA, w który to wyścig wszedł w 2018, aby „najlepiej służyć społeczności kryptowalut”. To była druga runda prezydencka McAfee.

Według hiszpańskiego departamentu sprawiedliwości znaki wskazują na samobójstwo. Na kilka godzin przed odnalezieniem jego ciała hiszpański Sąd Najwyższy orzekł, że McAfee może zostać poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, aby stawić czoła zarzutom uchylania się od płacenia podatków, częściowo związanych z przestępstwami dotyczącymi kryptowalut.

McAfee był poszukiwany w Tennessee i Manhattanie za oskarżenia o przestępstwa związane z podatkami i domniemany brak ujawnienia dochodów uzyskanych z kryptowaluty. Został również oskarżony o nieujawnianie zarobków z przemówień i sprzedaż jego historii do nadchodzącego filmu dokumentalnego w latach 2014-2018. W marcu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła go o ukrywanie dochodów z kryptowalut w wysokości ponad 23 milionów dolarów. Groził mu wyrok do 30 lat więzienia.

„Stany Zjednoczone wierzą, że posiadam ukryte krypto”, napisał 75-letni McAfee w przypiętym tweecie, jednym z ostatnich, 16ego czerwca “Chciałbym żeby tak było, ale większość z nich została roztrwoniona przez osoby z Teamu McAfee, a pozostałe moje aktywa są zajęte. Moi przyjaciele wyparowali ze strachu przed skojarzeniami ze mną.

“Nie mam nic.”

„Ale niczego nie żałuję”

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay

McAfee, urodzony w Wielkiej Brytanii i wychowany w Wirginii, wypuścił pierwsze komercyjne oprogramowanie antywirusowe – McAfee VirusScan. Mimo że sprzedał założoną w 1987 roku firmę McAfee Associates firmie Intel, było to powiązanie, którego nie mógł zerwać. W 2013 roku opublikował film zatytułowany „Jak odinstalować program McAfee Antivirus”, w którym McAfee z zaczerwienionymi oczami strzela do własnego komputera.

W tym samym roku powiedział USA Today, że był „po prostu zmęczony technologią”. W swojej karierze, która trwała dziesięciolecia i przeszła od oprogramowania, przez antybiotyki do technologii antynadzoru, McAfee w końcu znalazł nowy cel w zdecentralizowanych technologiach. To była branża, na którą stawiał swoje karty.

W 2012 roku uciekł z Belize, ponieważ policja powiedziała, że ​​był „osobą związaną z” morderstwem Gregory'ego Vianta Faulla, amerykańskiego emigranta. Wykryto go w Gwatemali, gdzie został zatrzymany przez władze. Następnie udał się do Seattle przez Miami, gdzie prowadził nietypowe życie, aż do kandydowania na prezydenta w 2016 roku z ramienia partii libertariańskiej.

W 2014 roku McAfee założył Future Tense, startup zajmujący się budowaniem zdecentralizowanego narzędzia sieciowego o nazwie D-Central. Zasadniczo był to sposób na dostęp i obsługę sieci mesh w celu anonimowego wysyłania wiadomości i plików bez dotykania sieci.

Dwa lata później dołączył do MGT Capital Investments, gdzie jako dyrektor naczelny skierował koncentrację firmy na serwisach o sporcie i grach do wydobywania kryptowalut. Po polubownym rozłamie McAfee dołączył do korporacyjnego startupu blockchain Luxcore w 2018 roku.

W szczytowym momencie początkowego boomu na monety (ICO), McAfee działał jako płatny promotor dla wielu firm i projektów. Podobno naliczył ponad 100 000 USD za pojedynczy tweet promocyjny dla wielu swoich obserwatorów. Jednym z jego z pamiętnych wyczynów z 2018 roku było wytatuowanie na plecach promocyjnego tatuażu „Skycoin”.

Była to lukratywna działalność, którą McAfee zakończył ponieważ, jak twierdził, otrzymał „groźby” od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Od tamtej pory pojawiły się raporty szczegółowo opisujące jego rzekome powiązania z różnymi “pumps and dumps” (jak określa się oszustwa polegające na manipulowaniu instrumentami finansowymi).

W czerwcu 2019 r. McAfee zaprezentował platformę handlową Magic i ogłosił, że uruchomi własną kryptowalutę, Freedom Coin. Miesiąc później, z nieujawnionego miejsca na swojej łodzi, McAfee napisał na Twitterze: „Jestem kandydatem na prezydenta z 1,2 miliona obserwujących. Moim przestępstwem jest nieskładanie deklaracji podatkowych – co nie jest przestępstwem. Reszta to propaganda rządu USA, która ma mnie uciszyć. Mój głos jest głosem sprzeciwu. Jeśli zostanę uciszony, następny będzie sam sprzeciw”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 24 czerwiec 2021 16:05
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Artykuły powiązane