Współzałożyciel Reddita mówi, że wiele jego aktywów ulokowane jest w Ethereum

czerwiec 10, 2021 1162 0

Współzałożyciel bardzo popularnej platformy społecznościowej Reddit, Alexis Ohanian, ujawnił w zeszłym roku, że kryptowaluty stanowią znaczną część jego portfela inwestycyjnego. Jego firma venture capital, Seven Seven Six, od tego czasu wzięła udział w rundzie finansowania o wartości 5 milionów dolarów dla aplikacji Lolli z nagrodami Bitcoin i zainwestowała w firmę QuickNode zajmującą się infrastrukturą blockchain.

Ale gdzie Ohanian stawia własne pieniądze?

Przynajmniej częściowo w Ethereum.

„Myślę, że Ethereum, przynajmniej przez następny rok lub dwa, naprawdę ma najwięcej do udowodnienia, a przynajmniej największy potencjał, aby coś pokazać, ponieważ jest tak wiele interesujących zastosowań” – powiedział Ohanian Andrew Ross Sorkin w CNBC. „NFT to dopiero początek tego, co powstaje na bazie blockchain Ethereum i właśnie tam znajduje się wiele moich aktywów”.

W przeciwieństwie do łańcucha bloków Bitcoin, który jest używany głównie do tworzenia i bezpiecznego używania cyfrowej waluty, blockchain Ethereum zawiera inteligentny kod kontraktowy, który eliminuje pośredników i pozwala ludziom tworzyć aplikacje na szczycie łańcucha bloków. Przekształciło się to przede wszystkim w dwa główne przypadki użycia: niezamienne tokeny (NFT) i zdecentralizowane finanse (DeFi).

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

NFT to cyfrowe akty własności, używane głównie do przenoszenia praw do zasobów cyfrowych (takich jak wirtualne przedmioty kolekcjonerskie, dzieła sztuki lub karty kolekcjonerskie) lub fizycznych. Tymczasem DeFi odnosi się do dowolnego protokołu usług finansowych, który pozwala ludziom pożyczać, pożyczać lub handlować bez przechodzenia przez tradycyjne instytucje finansowe.

Oba obszary odnotowały szybki wzrost w ciągu ostatniego roku. Według DeFi Pulse około 60 miliardów dolarów w tokenach krąży w protokołach Ethereum DeFi, w porównaniu z około 1 miliardem dolarów rok temu. NFT zarejestrowały sprzedaż o wartości ponad 2 miliardów dolarów, z czego większość pochodzi z łańcucha blokowego Ethereum, na którym pierwotnie się pojawiły.

Chociaż Ohanian intensywnie inwestuje w Ethereum, technolog jest otwarty na to, co się pojawia i uważa, że ​​Stany Zjednoczone muszą podejść do tematu łagodnie, aby dać możliwość rozwoju podobnych innowacji blockchain. Odnosząc się do niedawnej decyzji Salwadoru, aby uczynić Bitcoin prawnym środkiem płatniczym, Ohanian powiedział: „Ogólnie rzecz biorąc, nie opowiadałbym się za twardą ręką w jakichkolwiek regulacjach w tym zakresie. jako kraj możemy się oprzeć na najlepszych elementach tej technologii”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama