Tweety Muska „zniszczyły życia”, mówi grupa hakerska atakująca CEO Tesli

czerwiec 06, 2021 711 0

Film na YouTube, który twierdzi, że pochodzi od grupy hakerów Anonymous, wycelowany jest w CEO Tesli i SpaceX, Elona Muska. Grupa mówi, że jego tweety, które wstrząsnęły rynkami kryptowalut, „zniszczyły życie” ciężko pracujących ludzi, którzy „zniszczyli swoje marzenia przez publiczne wybuchy Muska”.

Biorąc pod uwagę samą naturę i nazwę zdecentralizowanej grupy hakerów, nie można stwierdzić ze 100% pewnością, że film został stworzony przez członka (członków) Anonymous. Mimo to film nosi wszystkie cechy poprzednich filmów, które są uznawane za stworzone przez członków grupy.

Nosząc znak firmowy grupy - maskę Guya Fawkesa - i używając zmieniacza głosu, narrator wideo oskarża Muska o to, że jest niewiele więcej niż złoczyńcą Bonda, kimś ze starannie pielęgnowanym wizerunkiem wizjonera, a tak naprawdę „nikim więcej niż kolejnym narcystycznym bogatym gościem który desperacko potrzebuje uwagi”.

Po zakwestionowaniu danych dotyczących środowiska i pracy Muska, wideo skupiło się na niedawnej zabawie Muska z kryptowalutami i powiedziało, że Musk odwrócił się od bitcoina, ponieważ obawiał się, że Tesla straci dotacje rządowe.

„Obecnie powszechnie uważa się, że zostałeś zmuszony do potępienia zaangażowania swojej firmy w Bitcoin, aby utrzymać te zielone pieniądze rządowe w kasie Tesli” – mówi wideo.

Grupa hakerów dalej nazywa niedawny ruch Muska, aby utworzyć radę górników bitcoin, próbą przejęcia kontroli nad przemysłem.

Film zarezerwował niektóre z najostrzejszych komentarzy dla ostatnich tweetów Muska, które pomogły usunąć miliardy dolarów wartości z rynku kryptowalut, mówiąc: „Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczyły na zyski z kryptowalut, aby poprawić swoje życie… zniszczyłeś sny ciężko pracujących ludzi przez twoje publiczne napady złości, nadal wyśmiewasz je memami z jednej z twoich rezydencji za milion dolarów.”

Wideo, które w momencie publikacji ma 1,6 miliona wyświetleń, kończy się odmianą podpisu grupy. „Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś równego sobie. Jesteśmy Anonymous! Jesteśmy Legionem! Oczekuj nas”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Pomimo tego, że wiele osób opublikowało kopię wideo na kanale Muska na Twitterze, dyrektor generalny Tesli jeszcze nie odpowiedział bezpośrednio. Jednak Musk opublikował tweeta w sobotę po południu, który można zinterpretować jako odpowiedź. W tweecie Musk powiedział po prostu: „Nie zabijaj tego, czego nienawidzisz. Zachowaj to, co kochasz”. Ponadto zdjęcie profilowe Muska zostało zmienione na całkowicie wypełnione czarne kółko, które może być odniesieniem do koloru najbardziej kojarzonego z Anonymous.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę historię enigmatycznych tweetów Muska, może nie ma to związku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama