Bitcoin szybuje w górę - tym razem dosłownie

czerwiec 05, 2021 471 0

„(Nazwa monety) wybiła ku niebiosom” to zdanie tak często wypowiadane przez ludzi próbujących podnieść wartość swoich ulubionych kryptowalut w oczach słuchaczy, że fraza stała się oklepana. Ostatnio jednak wyrażenie to nabrało bardziej dosłownego znaczenia.

Na początku maja ogłoszono, że SpaceX rozpocznie „Doge-1 Mission to the Moon” na początku przyszłego roku, a firma kierowana przez Elona Muska przyjmie jako płatność kryptowalutę inspirowaną memami.

Następnie w miniony czwartek SpaceX uruchomił węzeł Ethereum na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po raz pierwszy taki węzeł został umieszczony w kosmosie. Dokowanie nastąpiło w sobotę.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

BitMEX jednak idzie jeszcze dalej, celując w jeden duży krok dla bitcoina. Giełda kryptowalut ogłosiła niedawno plany zdeponowania fizycznego portfela zawierającego pojedynczy bitcoin na powierzchni Księżyca. Portfel będzie miał formę pamiątkowej monety.

Aby to zrobić, BitMEX pomaga sfinansować wysiłki firmy Astrobotic, firmy zajmującej się robotyką kosmiczną, mające na celu umieszczenie komercyjnego lądownika Peregrine na Księżycu. To lądowanie jest zaplanowane na czwarty kwartał, tuż przed „Misją DOGE-1 na Księżyc”, o czym BitMEX z przyjemnością zwrócił uwagę.

„Jeden protagonista Dogecoin / innowator samochodów elektrycznych / entuzjasta kosmosu niedawno rzucił rękawicę, mówiąc, że planuje wysłać Doge na Księżyc. Nie mamy nic przeciwko Doge Money, uważaliśmy, że to tylko słuszne, aby pomóc bitcoinowi dotrzeć tam jako pierwszy”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama