Ripple składa wniosek do SEC o przekazanie dokumentów związanych z trwającą skargą

czerwiec 04, 2021 532 0

Prawnicy reprezentujący Ripple Labs, jego dyrektor generalny Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen złożyli w piątek wniosek, aby zmusić Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do przedstawienia dwóch zestawów dokumentów, o które firma poprosiła na początku tego roku.

Dokumenty dotyczą komunikacji SEC ze stronami trzecimi w zakresie bitcoina, XRP lub etheru. Ripple stara się zmusić SEC do ujawnienia, dlaczego doszło do wniosku, że bitcoin i ether to towary, a nie papiery wartościowe takie jak XRP.

W grudniu ubiegłego roku SEC złożyła skargę, twierdząc, że Ripple pozyskało ponad 1,3 miliarda dolarów poprzez niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych z aktywami cyfrowymi. Agencja domaga się nakazu sądowego. „Zarzucamy, że Ripple, Larsen i Garlinghouse niezarejestrowanie swojej bieżącej oferty i sprzedaży miliardów XRP inwestorom detalicznym, co pozbawiło potencjalnych nabywców odpowiednich informacji na temat XRP…”, powiedziała Stephanie Avakian, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC, w grudniowa informacja prasowa.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

6 kwietnia i 6 maja sędzia pokoju w Stanach Zjednoczonych Sarah Netburn z Okręgu Południowego Nowego Jorku nakazała SEC dostarczenie dokumentów, ale agencja jeszcze się nie zastosowała, powołując się na ich znaczenie.

Obie strony spotkały się niezależnie pięć razy, aby spróbować rozwiązać problem, ostatnio 1 czerwca, zgodnie z wnioskiem Ripple.

Na konferencji CoinDesk Consensus 2021 w zeszłym miesiącu Garlinghouse powiedział, że uważa, że ​​sprawa ma szersze reperkusje dla tego, jak postrzegana jest kryptowaluta w USA.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama