Coinbase dodaje opcję Apple Pay do krypto karty debetowej

czerwiec 01, 2021 678 0

Coinbase ogłosiło we wtorek, że użytkownicy oferowanej przez nich karty debetowej - znanej jako CoinbaseCard - mogą teraz płacić telefonami komórkowymi za pomocą Apple Pay. Wiadomość ta wyznacza nowy poziom integracji między dwiema głównymi amerykańskimi markami i odzwierciedlają ciągły nacisk krypto na główny nurt handlu detalicznego.

Karta Coinbase umożliwia użytkownikom korzystanie z salda Bitcoin i innych kryptowalut w celu dokonywania zakupów w sklepach lub pobierania gotówki z bankomatów. Chociaż produkt jest dostępny w Wielkiej Brytanii i Europie od zeszłego roku, klienci z USA pozostają na liście oczekujących – ostatnio firma podała w poście na blogu, że od tego tygodnia zaprosi „wybranych klientów z list”.

Coinbase dodaje, że osoby wybrane do korzystania z karty debetowej mogą natychmiast zacząć z niej korzystać za pośrednictwem Apple Pay, nawet jeśli czekają na przybycie fizycznej karty. Firma ogłosiła również, że klienci z USA mogą również korzystać z Google Pay, który jest dostępny dla użytkowników kart debetowych w Wielkiej Brytanii i Europie od zeszłego roku.

Karta Coinbase jest intrygująca, ponieważ jest jedną z pierwszych kryptowalutowych kart debetowych, które oferują korzyści ekonomiczne mogące przewyższyć opłaty związane z jej używaniem.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Dla użytkowników z USA ta korzyść ma postać nagrody w postaci 1% zwrotu w Bitcoinach za każdy zakup lub 4% zwrotu w Stellar Lumens. Nagrody te mogą zrównoważyć 2,75% opłaty pobieranej przez Coinbase za każdą transakcję kryptograficzną kartą debetową.

Opłata ta oznacza jednak, że ​​konsumenci nadal będą tracić pieniądze na transakcjach Bitcoin. Istnieje ważny wyjątek: każda transakcja, którą dokonują za pomocą stablecoina USDC nie wiąże się z opłatą. W rezultacie klienci Coinbase, którzy dokonują zakupów w USDC zarabiają 1% z powrotem w Bitcoin - korzyść porównywalna z wieloma nagrodami kart kredytowych w USA.

Mówiąc szerzej, połączenie tych nagród i łatwości korzystania z Apple Pay może spowodować wzrost płatności opartych na Bitcoin w USA.

Korzyści z nagród są dostępne tylko dla klientów Coinbase w USA, jednak oznacza to, że transakcje kryptograficzne kartami debetowymi pozostają niepewną propozycją wartości dla tych w Europie i Wielkiej Brytanii. Niektórzy klienci mogą jednak uznać, że nowość zakupów w sklepach z Bitcoinem, Ethereum lub inne kryptowaluty przeważają nad wadami opłat.

Coinbase, który wykorzystuje szeroko stosowaną sieć Visa do przetwarzania płatności debetowych, jest jedną z wielu firm oferujących kryptowalutowe karty debetowe. Inne to Gemini i BitPay, które ogłosiły własne integracje z Apple Pay. Ale duża baza klientów Coinbase wraz z ofertą nagród może pomóc w ekspansji poza to, co jest obecnie bardzo niszową ofertą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama