Trudność wydobycia bitcoinów spada o 16%

maj 30, 2021 417 0

Trudności z wydobyciem bitcoinów odnotowały znaczny spadek około niedzielnej północy czasu UTC, ponieważ wskaźnik hashowania sieci znacznie spadł, nawet przed komentarzem Chin o rozprawie z wydobyciem bitcoinów.

Dane dotyczące blockchainu pokazują, że trudność wydobycia w sieci została dostosowana do 21,05 bilionów na wysokości bloku 685,440, co stanowi spadek o 16% w porównaniu z niedawnym rekordem odnotowanym 13 maja.

W rzeczywistości średni interwał produkcji bloków Bitcoin wzrósł już do 11,8 minut między 13 maja, datą ostatniej korekty trudności wydobycia, a 21 maja, kiedy Rada Stanu Chin powtórzyła na ostatnim posiedzeniu, że musi nastąpić rozprawa z wydobyciem bitcoinów i działalnością handlową. w Chinach.

Ten interwał był o 18% szybszy niż zakładany przez sieć Bitcoin czas produkcji 10 minut na blok, co oznacza również, że średnia szybkość haszowania między 13 a 21 maja spadła już do około 147 exhashy na sekundę (EH / s).

Po komentarzu Rady Stanu Chin w piątek w zeszłym tygodniu, siedmiodniowa średnia ruchoma stopa hash pozostała względnie stabilna na poziomie 150 EH / s.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Jak informowaliśmy wcześniej, moc obliczeniowa podłączona do Bitcoin spadła od 13 maja z powodu kilku czynników.

Podczas gdy niektórzy górnicy rozpoczęli proces migracji z prowincji północnych Chin do węzła hydroenergetycznego w Syczuanie, elektrownie w Syczuanie ograniczają dostawy do energochłonnych gałęzi przemysłu, w tym do farm wydobywczych, z powodu opóźnienia opadów w tym roku. W rezultacie nastąpił gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną ze strony ogółu społeczeństwa, któremu należało nadać priorytet.

Czas pokaże, czy i jak rząd Syczuanu zareaguje na sygnał polityczny Rady Państwa na wysokim szczeblu w zakresie rozprawienia się z działalnością wydobywczą bitcoinów.

W odróżnieniu od swoich odpowiedników w Mongolii Wewnętrznej, gdzie energia opiera się głównie na paliwach kopalnych, rząd Syczuanu w przyszłym tygodniu organizuje seminarium, aby zrozumieć wpływ prostego zakazu na lokalną gospodarkę wodną.

Tymczasem niektórzy chińscy górnicy bitcoinów szukają możliwości energetycznych za granicą, planując migrować swój sprzęt z Chin, aby zabezpieczyć się przed niepewnością regulacyjną.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama