Wydrukuj tę stronę

Drugi wniosek ETF Ethereum oczekuje zatwierdzenia przez SEC

maj 28, 2021 692 0

WisdomTree, firma zarządzająca aktywami, która koncentruje się na produktach inwestycyjnych, złożyła wniosek o ETF Ethereum do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (w skrócie SEC).

Fundusze ETF lub fundusze typu ETF śledzą wyniki aktywów bazowych lub grupy aktywów. Są dobrą opcją dla traderów, którzy nie chcą radzić sobie z ryzykiem faktycznego posiadania inwestycji bazowej i wolą po prostu traktować ją jak zwykłą akcję.

Firmy takie jak WisdomTree postrzegają krypto jako mające duży potencjał, chociaż technologia blockchain jest bardzo trudna w nawigacji: portfele mogą być mylące, opłaty transakcyjne są drogie, a zobowiązania podatkowe są niejasne. ETF Ethereum ułatwiłby życie inwestorom, którzy nie są jeszcze gotowi do utrzymywania ETH, ale chcą wejść na rynek.

WisdomTree jest drugą firmą, która złożyła wniosek o ETF Ethereum, po VanEck. Zgodnie z wnioskiem S-1 akcje byłyby notowane na giełdzie BZX Cboe.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Brazylia i Kanada niedawno otrzymały swoje pierwsze fundusze ETF Bitcoin. Fani Bitcoin w USA od lat domagają się kryptowalutowego ETF-u, ale SEC jeszcze go nie zatwierdziła. Wnioskodawcy Bitcoin ETF nie byli w stanie przekonać SEC, że rynek kryptowalut jest wolny od manipulacji i wystarczająco bezpieczny dla głównych inwestorów detalicznych.

Nie brakuje jednak prób - przez lata wiele firm złożyło wnioski o fundusze ETF Bitcoin, w tym WisdomTree. Wraz ze zgłoszeniem WisdomTree SEC analizuje obecnie aktywne aplikacje Fidelity, VanEck, Kryptoin i SkyBridge Capital Anthony'ego Scaramucciego.

Giełda kryptowalut Gemini należąca do Winklevoss stała się pierwszą firmą, która złożyła wniosek o ETF Bitcoin w 2013 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Artykuły powiązane