Wydrukuj tę stronę

Bitcoin ponownie dobija do 40 000 USD - dzięki nowemu oświadczeniu Bidena

maj 27, 2021 598 0

Prezydent Joe Biden ogłosił dziś gigantyczny nowy budżet na wydatki, a po wiadomościach cena Bitcoina zatrzymała się w okolicach 40 tysięcy dolarów.

Propozycja Bidena polega na wydaniu w przyszłym roku 6 bilionów dolarów na największe federalne wydatki od czasów II wojny światowej, jak wynika z czwartkowego raportu New York Times. Biden zmusi Kongres do zwiększenia wydatków federalnych do 8,2 biliona dolarów do 2031 roku.

Cena Bitcoina podskoczyła o około 7% po wiadomościach, przekraczając 40000 USD, ale od tego czasu znowu się zdestabilizowała. Kurs jest teraz tuż poniżej tego progu, co i tak oznacza wzrost o około 2% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według doniesień w mediach, akcje również nieznacznie wzrosły. Dow Jones Industrials wzrósł o 0,4%; S&P 500 o 0,3%; a Nasdaq o 0,2%.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Budżet w wysokości 6 bilionów dolarów, jak podaje NYT, zostanie wydany na infrastrukturę, edukację a szczególna uwaga zostanie poświęcona opiece zdrowotnej. Podatki i wydatki również wzrosną do poziomów niespotykanych od wielu lat.

„Propozycja pokazuje zakres ambicji pana Bidena, aby sprawować władzę rządową, aby pomóc większej liczbie Amerykanów osiągnąć wygodę życia klasy średniej i podnieść amerykański przemysł w celu lepszego konkurowania na świecie w gospodarce, która zdaniem administracji będzie zdominowana przez starania aby zmniejszyć emisje energii i przeciwdziałać zmianom klimatycznym” - czytamy w raporcie.

Dokumenty uzyskane przez NYT cytuje gazeta: „Opieka zdrowotna to prawo, a nie przywilej”. Dodają: „Rodziny potrzebują zabezpieczenia finansowego i spokoju ducha, które daje wysokiej jakości ubezpieczenie zdrowotne w przystępnej cenie”.

Republikanie, zgodnie z doniesieniami mediów, są krytyczni wobec planu wydatków, a republikański senator Shelley Moore Capito powiedział: „Wygląda na to, że biliony wciąż napływają”.

Bitcoin - i akcje - zwykle dobrze współgrają z wiadomościami, że rząd USA zwiększy swoje wydatki. Dzieje się tak dlatego, że według niektórych analityków duże wydatki rządowe prowadzą do inflacji, więc inwestorzy prawdopodobnie będą szukać innych miejsc, takich jak rzadkie aktywa, aby zasilić gotówkę.

Jak wynika z ankiet, duża liczba Amerykanów otrzymujących czeki stymulacyjne, które są częścią pakietu pomocy Bidena dla ofiar ekonomicznych COVID-19, wcześniej powiedziało, że jest chętna aby wydać je na Bitcoin.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Artykuły powiązane