Górnictwo bitcoinów w Iranie może generować 1 miliard dolarów rocznych przychodów

maj 21, 2021 473 0

Iran odpowiada za 4,5% całego wydobywania bitcoinów, zgodnie z nowym badaniem firmy Elliptic zajmującej się danymi blockchain. Przy obecnym tempie zużycia energii w tym kraju, Elliptic szacuje, że irańskie farmy wydobywcze Bitcoin generowałyby 1 miliard dolarów przychodu rocznie.

Przygotowując swoje szacunki, Elliptic przyjrzał się danym z Centrum Alternatywnych Finansów Uniwersytetu Cambridge, a także oświadczeniom kontrolowanej przez państwo firmy Power Generation, Distribution and Transmission Company (znanej również jako Tavanir), która twierdziła, że ​​irańscy górnicy używają do 600 MW energii elektrycznej.

Mimo to firma przyznaje, że liczby są „bardzo trudne do ustalenia”.

Cambridge ostatnio zaktualizował swoje dane według krajów w kwietniu 2020 r. I określił średni miesięczny udział Iranu w zużyciu energii Bitcoin na 3,82%. W tamtym okresie cena jednego bitcoina wynosiła około 7000 USD - globalna moc obliczeniowa (tj. Ilość mocy obliczeniowej przeznaczonej na wydobywanie bitcoinów) znacznie wzrosła wraz z ceną.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Badanie sugeruje również, że Iran zaczął wykorzystywać bitcoin jako sposób na ominięcie amerykańskich sankcji dotyczących eksportu ropy. Mniej gazu opuszczającego kraj to tańsza energia dla kopalni bitcoinów, co jest atrakcyjną perspektywą nie tylko dla lokalnych górników, ale także dla chińskich firm wydobywczych chcących uniknąć zakazów.

W efekcie Iran nadal sprzedaje dużo ropy i gazu na całym świecie - dzieje się to po prostu na poziomie wytwarzania energii elektrycznej, a nie samej ropy i gazu. „Energia elektryczna wykorzystywana przez górników w Iranie wymagałaby około 10 milionów baryłek ropy naftowej rocznie do wytworzenia - około 4% całkowitego eksportu ropy irańskiej w 2020 roku”, czytamy w raporcie.

Boom wydobywczy bitcoinów w Iranie jest również przykładem tego, jak mechanizm konsensusu potwierdzającego pracę Bitcoina zachęca do wyścigu na dno w poszukiwaniu taniej energii; górnicy zarabiają więcej, gdy płacą mniej za energię elektryczną.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama