DeFi bardziej destrukcyjne dla banków niż Bitcoin, mówi ING

maj 06, 2021 469 0

Bank ING z siedzibą w Holandii analizował ryzyka i szanse związane z eksplozją zdecentralizowanej przestrzeni finansowej (DeFi).

Artykuł opublikowany w zeszłym miesiącu zatytułowany „Lekcje wyciągnięte ze zdecentralizowanych finansów” dokładnie rozważa niektóre z zalet i wad DeFi i stwierdza, że ​​„to, co najlepsze z obu światów, można osiągnąć, jeśli scentralizowane i zdecentralizowane usługi finansowe współpracują”.

Komentując artykuł, kierownik łańcucha bloków ING, Herve Francois, wskazał, że „DeFi może być bardziej destrukcyjny dla sektora finansowego niż Bitcoin”, dodając, że holenderski pożyczkodawca przyjazny kryptowalutom ma na uwadze ekosystem.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

„DeFi jest integralną częścią wizji aktywów cyfrowych ING” - napisał Francois „Badania nad DeFi dają ING wgląd w to, jakie luki mogą istnieć w nowym paradygmacie z perspektywy mikro i makro”.

DeFi, zastąpienie pośredników finansowych zautomatyzowanymi kontraktami cyfrowymi, to dziś wielka sprawa, ponieważ aktywa o wartości około 76 miliardów dolarów są zamknięte w samym Ethereum.

Ze swojej strony ING Bank okazał się pionierem w dziedzinie kryptowalut, kierując pracami wśród kohorty banków nad rozwiązaniem do przechowywania na poziomie instytucjonalnym, a także środkami przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) dla aktywów cyfrowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama