Protokół Spartan Binance Smart Chain traci ponad 30 milionów dolarów w wyniku exploitów.

maj 02, 2021 385 0

Protokół Spartan, zdecentralizowany protokół zbudowany na Binance Smart Chain dla motywowanej płynności i aktywów syntetycznych, został wykorzystany wcześniej w niedzielę UTC z powodu „błędnego obliczenia udziału płynności” w protokole, co spowodowało stratę ponad 30 milionów dolarów, według Medium post przez analizę w łańcuchu i uruchomienie bezpieczeństwa PeckShield.

„W szczególności ten konkretny hack zawyża saldo aktywów puli przed spaleniem tej samej ilości żetonów puli w celu przejęcia niepotrzebnie dużej ilości aktywów bazowych” - czytamy w poście.

„To, co wiemy do tej pory - napastnik wykorzystał 61 milionów dolarów w BNB, aby pokonać pule za pomocą jeszcze nieznanej ścieżki ekonomicznej eksploatacji w celu usunięcia około 3 milionów dolarów funduszy z puli”, według oficjalnego konta Spartan Protocol na Twitterze, która po raz pierwszy zgłosiła incydent około godziny 12:21 czasu UTC 2 maja.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Według oficjalnej strony internetowej Spartan Protocol, platforma płynności zdecentralizowanego finansowania (DeFi) „zapewnia zarządzane przez społeczność i programowalne funkcje emisji tokenów, aby zachęcić do tworzenia głębokich pul płynności”.

Atak nastąpił zaledwie kilka dni po tym, jak giełda Binance Smart Chain DeFi Uranium Finance straciła ponad 50 milionów dolarów w exploicie 28 kwietnia z podobnego ataku.

Atak na Spartan Protocol sprawia, że ​​jest to szósty co do wielkości exploit pieniężny w historii DeFi, według Rekt, po 59 milionach dolarów EasyFi, 57,2 miliona dolarów Uranium Finance, 45 milionach Kucoina, 37,5 miliona Alpha Finance i 32 milionach Meerkat Finance.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama