Trudność wydobywania bitcoinów to największa korekta w dół w ciągu roku

maj 01, 2021 361 0

Trudności z wydobyciem bitcoina spadły właśnie o 12,6%, co stanowi największą korektę w dół sieci w tym roku, po masowych przerwach w wydobyciu górników w bogatych w zasoby w prowincjach Chin.

Trudność wydobycia to samokorygujący się i wewnętrznie powiązany wynik, który dyktuje, jak trudno jest górnikom znaleźć następny blok w łańcuchu bloków Bitcoin. (Początkowa trudność Bitcoina wynosiła 1. Każdy wzrost od tego wskazuje wykładniczo rosnącą trudność.) Regulacja trudności zapewnia, że ​​bloki są dodawane do łańcucha w stałym tempie, średnio co 10 minut.

Według danych trudność wydobycia bitcoina wynosi obecnie 20,608 bilionów. To spadek w porównaniu z 23,581 bilionów bitcoinów o poziomie trudności ustalonym prawie dwa tygodnie temu, najwyższym w historii.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Znaczny spadek koryguje utratę hashratu w sieci Bitcoin, która wystąpiła po wypadkach w kopalni węgla i późniejszych inspekcjach w Xinjiangu. Gdy stracili swoje główne źródło energii, górnicy bitcoinów (BTC, -18%) w tym ciężkim węglem regionie przestali działać, a hashrate Bitcoina spadło o około jedną czwartą.

„Spadek trudności o 12,6% to największa ujemna korekta trudności od 2012 r., Z wyłączeniem listopada 2020 r. (Koniec sezonu wodnego), marca 2020 r. (Czarny czwartek) i grudnia 2020 r. (Koniec sezonu wodnego). górnik. Spadek spowodowany jest głównie przez inspekcje i związane z nimi przerwy w dostawie prądu w Xinjiangu. Chociaż większość farm wydobywczych w regionach wznowiła wydobycie, hashrate sieci nie osiągnęło ponownie rekordowego poziomu ”, powiedział CoinDesk Thomas Heller, dyrektor generalny Compass Mining.

Niektórzy z tych górników są z powrotem online, a hashrate Bitcoina powróciło. Ale jak sugeruje korekta trudności, więcej górników musi wrócić do trybu online, zanim sieć osiągnie poziom sprzed kilku tygodni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama