Gdy nowicjusze wpadają w panikę przez spadek Bitcoina, profesjonaliści pozostają spokojni

maj 17, 2021 414 0

Dane Blockchain pokazują, że ostatni spadek na rynku bitcoinów, który spowodował spadek najstarszej kryptowaluty o ponad 35% w stosunku do jej maksymalnej ceny powyżej 64000 USD, mogła być spowodowana paniczną sprzedażą inwestorów, którzy kupili podczas ostatniej hossy.

„Rynek bitcoinów znajduje się w historycznie znaczącej korekcie” - napisała firma Glassnode zajmująca się analizą danych blockchain w poniedziałkowym poście. „Istnieją silne sygnały, że posiadacze krótkoterminowi prowadzą sprzedaż paniczną”.

W środę Musk ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować bitcoina jako formy płatności z powodu obaw o jego wpływ na środowisko. Według TradingView cena spadła tego dnia o prawie 13% lub ponad 7000 USD na giełdzie Coinbase.

W poniedziałkowym poście Glassnode, powołując się na kilka kluczowych wskaźników danych dotyczących łańcucha bloków, powiedział, że korekta na rynku była prowadzona przez nowych inwestorów, którzy sprzedają w panice.

Posiadacz krótkoterminowy SOPR lub STH-SOPR, który filtruje monety młodsze niż 155 dni, spadł znacznie poniżej kluczowego progu 1, co oznacza, że ​​nowi gracze wchodzący na rynek wydają się „sprzedawać w panice” i realizować „znaczące” straty według Glassnode.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

SOPR mierzy pozycję zysku / straty netto zaległych bitcoinów. Odczyt poniżej 1 oznacza, że ​​każdy bitcoin przeniesiony tego dnia jest średnio sprzedawany ze stratą. W chwili pisania tego artykułu, podczas gdy SOPR dla posiadaczy długoterminowych również wykazuje tendencję spadkową, wartość nadal wynosi powyżej 4.

Zgodnie z raportem Glassnode, gdy bitcoin jest nadal po znacznie wyższej cenie niż podczas ostatniej hossy, potrzebne są większe napływy kapitału, aby doprowadzić do pełnego ożywienia cen.

Z drugiej strony, dane z łańcucha bloków mogą również sugerować, że obecna korekta może być „cofnięciem w dłuższej perspektywie czasowej w cyklu byka”.

- Słabe ręce kapitulują - powiedział Glassnode. „A silniejsze ręce ponownie gromadzą tańsze monety”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama