Wartość Bitcoina spada po tym, jak Musk sugeruje, że Tesla może sprzedawać aktywa.

maj 16, 2021 431 0

Weekendowy spadek cen Bitcoina spowodował, że największa kryptowaluta spadła do prawie 42 000 USD, po czym wzrosła do nieco ponad 45 000 USD, co oznacza spadek o 8,9% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Był to trzeci z rzędu codzienny spadek, zbiegający się z serią tweetów CEO Tesli, Elona Muska, podczas których początkowo nie udało mu się wprost zaprzeczyć, że jego firma zajmująca się samochodami elektrycznymi sprzedała lub może wkrótce sprzedać całość posiadanych bitcoinów o wartości ponad 1 miliarda dolarów, po otrzymaniu krytyki ze względu na zawieszenie przez Teslę bitcoina jako formę płatności. Później wyjaśnił, że Tesla nie sprzedała żadnego bitcoina.

„Rzeczywiście”, Musk napisał na Twitterze o 14:48. ET w niedzielę w odpowiedzi na tweeta na Twitterze @CryptoWhale, w którym napisano, że „Bitcoinersi uderzą się w następny kwartał, kiedy dowiedzą się, że Tesla porzucił resztę swoich #Bitcoinów”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Cena Bitcoina spadła natychmiast po opublikowaniu tweeta do prawie 45100 $, ostatecznie sięgając 42185$.

BTC powrócił do ponad 45 000$ po tym, jak Musk potwierdził, że Tesla nie sprzedaje swoich zasobów bitcoinów około 10 godzin po opublikowaniu tej historii. Napisał na Twitterze: „Aby wyjaśnić spekulacje, Tesla nie sprzedała żadnego Bitcoina”.

Wcześniej Musk napisał na Twitterze również do Petera McCormacka, który opublikował na Twitterze wątek o krytyce Muska wobec bitcoina i wsparciu dla dogecoina, mówiąc, że „takie okropne wątki sprawiają, że chcę wejść all-in na Doge”.

W zeszłą środę Musk ogłosił, że Tesla zaprzestaje płatności bitcoinami z powodu obaw o jego wpływ na środowisko. Ta wiadomość spowodowała, że ​​bitcoin spadł o 2000 USD.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama