Musk ma Doge na smyczy

maj 14, 2021 469 0

Elon Musk i Tesla mieli wyjątkowo duży wpływ na ruchy cen bitcoinów (BTC) i dogecoin (DOGE) w ostatnich dniach i tygodniach. Poprzez serię ogłoszeń, tweetów i żartów z „Saturday Night Live”, producent samochodów i jego dyrektor generalny przesłał te ceny na dzikie przejażdżki i prawdopodobnie pomógł w syceniu całego rynku kryptowalut.

Oto ostatnie zdarzenia: wieczorem 13 maja dyrektor generalny Tesli i SpaceX napisał na Twitterze, że „pracuje z programistami DOGE nad poprawą wydajności transakcji systemowych”. Cena kryptowaluty dogecoin natychmiast podskoczyła o 14% i nadal rośnie. Kontynuował tygodnie wzmianek o monetach Doge przez Muska, które pomogły tej monecie w szybkim tempie - pomimo tego, że została dosłownie zapoczątkowana jako żart i nie ma znaczącego różnicowania cech technologicznych.

To był najnowszy z kręcącej się po głowie serii żartów i stwierdzeń na temat DOGE. Musk był w dużej mierze odpowiedzialny za gwałtowny wzrost w DOGE, który rozpoczął się na początku kwietnia. Ale oczekiwany impuls jeszcze bardziej przerwał spięcie, kiedy nazwał mem-monetę „zgiełkiem” podczas prowadzenia „Saturday Night Live” 8 maja. Ten lekceważący żart sprawił, że DOGE spadł o ponad 35%.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

W tym tygodniu Musk ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować płatności bitcoinami z powodu obaw o środowisko. Bitcoin spadł o prawie 10%.

Sprawy są jeszcze mniej jasne, jeśli chodzi o zauroczenie Muska dogecoinem. Reuters i inni nie byli w stanie ustalić, czy Musk zajmuje osobistą pozycję w dogecoinie, co byłoby warunkiem wstępnym jakiejkolwiek manipulacji poza granicami. Pojawiły się spekulacje, że SEC mogłaby zainteresować się jego działaniami (możliwość, którą bezczelnie określił Musk, byłaby „niesamowita”), ale nie ma wyraźnych dowodów na to, że mają.

Ale kwestia prawna jest prawdopodobnie mniej istotna niż prosta rzeczywistość, że Musk ma DOGE na retorycznej smyczy. Mógłby go rozbić jutro, gdyby naprawdę się na to zdecydował. Albo może po prostu stracić zainteresowanie i zostawić swoich wyznawców Shiby na marne. Niezależnie od zamiarów Muska, to stawia posiadaczy DOGE w wyjątkowo trudnej sytuacji, zależnej od łask jednego człowieka, który trzyma miliardy dolarów wartości nominalnej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 19 maj 2021 16:08
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama