Udziały Bitcoina na rynku spadają do 50% - po raz pierwszy od 2018 roku.

kwiecień 29, 2021 768 0

Dominacja rynkowa bitcoina spadła 22 kwietnia do 50%, co oznacza najniższy poziom od 33 miesięcy.
Dwumiesięczny okres konsolidacji na poziomie 62% zakończył się pod koniec marca. Wtedy zaczęła rosnąć dominacja alctoinów. Dominacja BTC spadała systematycznie przez cały kwiecień, znosząc wskaźnik o 12% do obecnego poziomu.

Ostatnim razem dominacja BTC spadła do 50% w lipcu 2018 r., kiedy kryptowaluta kosztowała nieco poniżej 8000 USD. Był to środek długiej bessy, podczas której cena cyfrowego aktywa spadła – do połowy grudnia tego samego roku – do 3200 USD. W styczniu 2018 roku, kiedy altcoiny były na szczycie, król kryptowalut dominował w zakresie zaledwie 35%.

Co z dominacją pozostałych cyfrowych aktywów?

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Podobnie jak w przypadku ostatniego rajdu byków, ethereum zagarnęło największą część rynkowego tortu BTC. ETH plasuje się obecnie nieco poniżej 30% kapitalizacji rynkowej bitcoina z 285 miliardami dolarów w porównaniu do 978 miliardów dolarów. Jako procent całości, ethereum ma udział w rynku na poziomie 14,25%. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena ETH utrzymuje się na poziomie 2464 USD.

Również Binance Coin powędrował wyżej na wykresie kapitalizacji rynkowej z wynikiem 82 miliardów dolarów i 4% udziałem w całym rynku, który ponownie przekroczył 2 biliony dolarów.

Do spadku udziału Bitcoina przyczynił się również gwałtowny wzrost liczby stablecoinów w obiegu. Pierwsza czwórka – USDT, USDC, BUSD i DAI – dzieli między sobą 74 miliardy dolarów, co czyni je łącznie czwartym co do wielkości zasobem cyfrowym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama