Dziś mija 10 lat od ostatniej wiadomości Satoshi Nakamoto

kwiecień 26, 2021 2045 0

26 kwietnia 2011 r. anonimowy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, (rzekomo) opuścił rodzącą się społeczność kryptowalut aby pracować nad innymi projektami. Od tamtej pory nikt go nie wytropił. Pożegnalna wiadomość dokładnie dziesięć lat temu brzmiała: „Przeszedłem do innych rzeczy”.

Od tamtej pory Bitcoin ewoluował od niejasnego i ezoterycznego projektu do aktywów finansowych wartych bilion dolarów, przyciągających uwagę rządów, instytucji finansowych, korporacji i inwestorów. Pomimo dziesiątek wiarygodnych teorii tożsamość Nakamoto pozostaje nieuchwytna, a szacowany zapas 1 miliona BTC pozostaje niezmieniony.

Przy obecnej cenie BTC wynoszącej około 54 000 USD, przewidywany majątek Nakamoto wynosi około 54 miliardów USD. Jak niedawno spekulował Cointelegraph, cena BTC w wysokości 182 000 USD - uważana przez wielu entuzjastów kryptowalut za prawdopodobną - uczyniłaby Nakamoto najbogatszą osobą na świecie. Cena Bitcoina osiągnęła szczyt powyżej 64000 USD na początku tego miesiąca, zanim złamała się w dół.

Trammell, jeden z pierwszych cypherpunków, który wydobywał cyfrową walutę, w wywiadzie z początku tego roku spekulował, że jest mało prawdopodobne, by Nakamoto pracował nad protokołem e-gotówki przed Bitcoinem, biorąc pod uwagę „brak uprzedzeń” u Nakamoto we wdrażaniu nowej technologii. Jak wyjaśnia:

„Z perspektywy czasu Satoshi nie wydawał się próbować rozwiązać problemu technicznego, ale raczej problem społeczny. Problem systemowy ze starszym systemem finansowym. W tamtym czasie był jednak bardzo skoncentrowany na technologii, więc niektóre z filozoficznych punktów mogły zostać przeoczone lub zlekceważone przez tych, którzy nie zwracali wystarczającej uwagi ”.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Chociaż Bitcoin jeszcze nie sprostał wymaganiom wszystkich najemców oryginalnej białej księgi Nakamoto z 2008 roku, jego sprawdzona polityka monetarna uczyniła z niego atrakcyjny magazyn wartości. Na razie narracja, że ​​Bitcoin jest niezmiennym „cyfrowym złotem”, odbija się echem wśród głównych inwestorów.

Nie jest do końca jasne, czy Satoshi Nakamoto kiedykolwiek się pojawi - czy też nadal żyje - ale społeczność kryptowalut pogodziła się z anonimowością założyciela. Praca Nakamoto zapoczątkowała powszechne przyjęcie technologii blockchain w ramach nowego etosu decentralizacji. Ten etos sprawił, że najbardziej wpływową osobą na rynku kryptowalut jest „my wszyscy”, którzy przyczyniają się do bardziej zdecentralizowanego świata:

„W tych sieciach, w których często uczestniczymy anonimowo, wyczuwamy możliwość odzyskania części tego, co straciliśmy na rzecz coraz bardziej scentralizowanych podmiotów, które przechwytują nasze dane, naruszają naszą prywatność, dyktują warunki, na których możemy wymieniać wartości, i określają poziom ryzyka finansowego, na jakie powinniśmy być narażeni”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 kwiecień 2021 23:26
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama