Kolejna turecka giełda Bitcoin nagle zablokowała fundusze

kwiecień 25, 2021 745 0

Vebitcoin, turecka giełda kryptowalut, dziś nagle zatrzymała handel powołując się na nieokreślone trudności finansowe.

„Ze względu na niedawne zainteresowanie kryptowalutami, nasze transakcje stały się znacznie bardziej intensywne niż oczekiwano” - informuje oświadczenie na stronie internetowej Vebitcoin. „Żałujemy, że sytuacja ta postawiła nas w trudnej sytuacji finansowej”. Giełda stwierdziła, że ​​wstrzymała obrót, aby móc „uszanować prawa wnioskodawców”, dodając, że wkrótce pojawi się więcej informacji.

To sprawia, że ​​Vebitcoin jest drugą turecką giełdą w tym tygodniu, która zamknęła swoją stronę. Pierwszą był wspomniany we wcześniejszych artykułach Thodex, który zatrzymał handel w środę, powołując się najpierw na zewnętrzną inwestycję, a później cyberataki.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Vebitcoin to jedna z mniejszych giełd w kraju. Jego dzienny wolumen handlu wyniósł wczoraj 60 milionów dolarów. Dla porównania, dzienny wolumen transakcji Thodex wyniósł 585,5 miliona USD w ostatnim dniu handlu. Paribu, jedna z największych giełd w kraju, odnotowała dziś obrót w wysokości 1 miliarda dolarów.

Transakcje Bitcoin stanowiły wczoraj 56% dziennego wolumenu Vebitcoin, a następnie 10% dla XRP i 6% dla Stellar. Kwota środków zablokowanych na giełdzie nie jest jeszcze znana.

Wkrótce po ogłoszeniu turecki organ nadzorujący przestępstwa finansowe MASAK zamroził wszystkie konta bankowe związane z Vebitcoin i wszczął dochodzenie w sprawie firmy i jej menedżerów. Mertcan Bayraktar, prawnik reprezentujący siedem osób w sprawie przeciwko drugiej giełdzie, Thodex, poinformował, że zamrożenie kont bankowych jest niezbędnym pierwszym krokiem do ochrony wnioskodawców firmy - tych, którzy składają skargę do sądu. „To był tragiczny tydzień dla tureckich kryptowalut” - dodał.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 kwiecień 2021 00:11
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama